Доступність посилання

ТОП новини

Дії поліції під Радою 3 березня не були «надмірно жорсткими» – речник


Поліцейські у наметовому містечку біля Верховної Ради, 3 березня 2018 року
Поліцейські у наметовому містечку біля Верховної Ради, 3 березня 2018 року

Речник Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко заявляє, що дії поліції в наметовому містечку поблизу Верховної Ради України не були «надмірно жорсткими».

Як написав він у Facebook, поліція 3 березня діяла, враховуючи «досвід постійних сутичок спровокованих мітингарями, їхню налаштованість на агресію, оперативну інформацію про можливу наявність зброї (яка підтвердилася під час обшуків) і зрештою трагічний досвід 31 серпня 2015 року, коли під ВР граната забрала життя чотирьох гвардійців».

Крім того, Шевченко заявляє, що затриманих не принижували.

«Щодо зойків про нібито приниження затриманих. Нетривале перебування затриманого на колінах перед посадкою до транспорту – це ніяке не приниження, а загальновживана поліцейськими різних країн тактика забезпечення особистої безпеки співробітника шляхом приведення затриманого у підконтрольне становище, яке виключає можливість раптового нападу на нього. Саме тому, щоб не тримати на холодній погоді затриманих лежачи на снігу обличчям вниз, було обрано такий спосіб контролю», – написав Шевченко.

Речник МВС заявив, що це «базові тактичні правила» і висловив здивування, що їх «не знає нардеп Мустафа Найєм, який сам був причетний до набору у патрульну поліцію у декількох містах у 2015-2016 роках».

«При цьому вчора зранку під ВР вже затриманим, які сиділи навприсядки чи стояли на колінах, дозволяли спілкуватися, курити і не били», – додав він.

3 березня поліція заявила, що проводить «слідчі дії» в наметовому містечку, встановленому активістами у жовтні минулого року. Народний депутат Семен Семенченко назвав дії силовиків «штурмом», а його колега Єгор Соболєв заявив, що наметовий табір «розтрощений спецпризначенцями».

За словами начальника поліції Києва Андрія Крищенка, слідчі працювали у рамках кримінальних проваджень за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу) у Києві в грудні 2017 року й сутичок біля Верховної Ради, які відбулися 27 лютого.

Рух вулицею Грушевського, де стояли намети, розблокований. Демонтаж наметів супроводжувався сутичками між поліцією та мешканцями наметового містечка. У результаті, за даними поліції, до лікарень звернулися 13 людей з числа тих, що були в наметовому містечку, і семеро правоохоронців. Загалом до відділків доставили 111 людей, більшість з яких відпустили.

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм висловив обурення тим, що затриманих тримали на колінах у снігу. Він заявив що ініціюватиме спеціальне розслідування щодо цього.

Крім того, на місці подій від розпилення газового балончика постраждав журналіст Радіо Свобода Сергій Нужненко. Журналіст, якому знадобилася медична допомога, заявив, що балончик застосував співробітник поліції. Начальник Головного управління Нацполіції у місті Києві Андрій Крищенко запевнив, що за цим фактом проведуть службову перевірку. У столичній прокуратурі також відкрили два кримінальних провадження – про можливе перевищення службових повноважень поліцейськими і про можливе перешкоджання поліцейським роботі журналіста Радіо Свобода.

У партії «Рух нових сил» екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі засудили знесення наметового містечка під Верховною Радою, заявивши, що протест, який тривав від 17 жовтня 2017 року, залишався мирним, а «всі провокації та насильство здійснювали виключно представники влади».

XS
SM
MD
LG