Російські тролі допомогли створити велику онлайн підтримку ініціативи американських республіканців, які критикують розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо зв’язку президента США Дональда Трампа з Росією. Про це заявляють дослідники проектної групи «Альянс за безпеку демократії» (Alliance for Security Democracy project), що стежать за сотнями прокремлівських твіттер-акаунтів.
Дослідники заявили ввечері 19 січня про «небачене» за одну добу зростання переглядів повідомлень з хештегом #releasethememo, під яким республіканці вимагають публікації секретного документа, який, за їхніми словами, свідчить про упередженість проти президента США Дональда Трамп у Міністерстві юстиції.
Використання хештегу #releasethememo збільшилося на 315 тисяч відсотків приблизно за добу на 600 облікових записах у Twitter, які, за даними альянсу, перебувають під впливом Кремля.
Аналітик проекту «Альянс за безпеку демократії» Брет Шефер заявив, що йому ніколи раніше не доводилося спостерігати такого стрімкого злету популярності хештега в результаті активності будь-якої зацікавленої групи.
Доказів того, що напади на Мюллера республіканців і підтримуваних Росією облікових записів були скоординованими немає, але Twitter-шторм підкреслює роль, яку соціальні медіа можуть зіграти в просуванні політичного дискурсу, заявляє Шефер.
«Альянс за безпеку демократії» – спільний проект американських і німецьких юристів і програмістів, що вивчає вплив російської пропаганди на західноєвропейські й американські інститути.
У США триває розслідування ймовірного втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року. За даними американських спецслужб, за торішніми атаками на сервери Демократичної партії стояло Головне розвідувальне управління Генштабу Росії. На початку серпня спецпрокурор Роберт Мюллер скликав велику колегію присяжних для розслідування «російського сліду» у виборах. Мюллер з’ясовує, чи була змова штабу Дональда Трампа з Кремлем з метою підірвати позиції кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Москва втручання у виборчий процес в інших державах категорично відкидає, Трамп називає це розслідування «полюванням на відьом».