Колишній голова передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт подав до суду на спеціального прокурора Роберта Мюллера, стверджуючи про «перевищення повноважень» у ході розслідування можливого втручання Росії у вибори в США.
Позов поданий 3 січня до Окружного суду США у Вашингтоні. Він також стосується заступника Мюллера Рода Розенстіна, який контролює розслідування. У Мюллера звинувачують його в «перевищенні повноважень» і «зловживанні на свій розсуд».
«Розслідування та обвинувальний висновок спецпрокурора значно перевершує будь-які законні повноваження для розслідування зв’язків між особами, пов’язаними з кампанією Трампа і російським урядом», – йдеться в судових позовах.
У позові міститься прохання до судді скасувати всі дії, порушені проти Манафорта, і видавати наказ, «який перешкодить пану Мюллеру вести розслідування будь-яких справ, крім його повноважень, отриманих під час призначення».
Манафорт також стверджує у позові, що звинувачення, пов’язані з «десятирічними діловими угодами» з екс-президентом України Віктором Януковичем, «повністю віддалені» від мандата, який Мюллер отримав, коли він був призначений в травні для розслідування.
Представник офісу Мюллера відмовився від коментарів з приводу позову Манафорта. У Мін’юсті заявили, що «позов необґрунтований, але обвинувачений має право подавати все, що захоче».
Манафарт визнав, що його політичний консалтинг в Україні кілька років представляє інтерес для прокурорів США. Він сказав, що добровільно зустрівся з прокурорами Міністерства юстиції та агентами ФБР в липні 2014 року, за три роки до призначення Мюллера, щоб обговорити ці «політичні консультації». Манафорт стверджує, що ще у 2014 році докладно розповів про свою діяльність в Україні, про відносини з дипломатами в Києві і офшори на Кіпрі. Але, за словами Манафорта, ці «угоди» не мали ніякого зв’язку з президентськими виборами 2016 року чи Дональдом Трампом.
30 жовтня минулого року Міністерство юстиції США оприлюднило висунені політтехнологу Полу Манафорту і його парнеру Річарду Ґейтсу обвинувачення загалом у 12 випадках правопорушень. Як мовиться в обвинувальному акті, Манафорт і Ґейтс у період принаймні з 2006 до 2015 року заробили в результаті їхньої роботи в Україні десятки мільйонів доларів і з метою приховати ці суми протягом 2006-2016 років відмивали ці кошти через численні компанії, партнерства і банки у США й інших країнах. Обидва це заперечують.