Київська поліція повідомляє про затримання чоловіка, учасника акції «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» у центрі міста, який намагався розгорнути банер із фоном кольорів так званої «георгіївської стрічки».
«Поліція не допустила провокації: плакат вилучили. Чоловіка, який його тримав, доставили до управління поліції для з’ясування обставин», – мовиться в повідомленні.
Крім того, поліція з посиланням на лікарів повідомляє про поранення одного правоохоронця. За повідомленням, це сталося тоді, коли активісти із заблокованого офісу ОУН кидали яйця, картоплю, пакети з фарбою і димові шашки в учасників ходи «Безсмертний полк».
Раніше 8 травня учасники акції «Безсмертний полк» вирушили до Алеї слави в Києві. За даними поліції, в колоні близько трьох тисяч людей.
Активісти з «Добровольчого руху ОУН» напередодні скликали «всіх патріотів» на 9:00 9 травня до станції метро «Арсенальна», щоб перешкодити ході «Безсмертного полку».
Як повідомила в трансляції Радіо Свобода речниця організації «Добровольчий рух ОУН» Вікторія Дреєва, в заблокованому поліцією офісі нині перебувають близько десятка осіб. Сама вона намагалася пройти всередину, але співробітники поліції сказали їй, що до офісу пропустять, а вийти їй не вдасться.
У День перемоги над нацизмом у Києві та інших містах України запланована хода під назвою «Безсмертний полк» – акція, яку проводять у Росії щороку у цей день. У Службі безпеки України заявили, що не мають підстав її заборонити, але правоохоронці вживатимуть усіх необхідних заходів, щоб не допустити провокацій.
У Росії «Безсмертний полк» – це, за ідеєю, хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.
Нині організацією акції в Росії займається прокремлівський Загальноросійський народний фронт, після чого почали з’являтися повідомлення, що не всі учасники заходу приходять на нього добровільно. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах, тобто йдеться вже не про вшанування родичів, а про віддання шани будь-яким учасникам тієї війни.
Росія також сприяє організації акції «Безсмертний полк» у деяких країнах колишнього СРСР.