Доступність посилання

ТОП новини

Британія від початку війни демонструвала лідерство у підтримці, але ситуація «уповільнилась» – Зеленський


Володимир Зеленський наголосив, що «Україна і надалі посилюватиме дипломатичну роботу»
Володимир Зеленський наголосив, що «Україна і надалі посилюватиме дипломатичну роботу»

Від початку повномасштабного вторгнення Росії, Британія демонструвала «справжнє лідерство» в підтримці України. Однак, останнім часом, «ситуація дещо змінилась», зазначив президент Володимир Зеленський.

«Протягом усього часу цієї війни ми бачили, що Британія демонструє справжнє лідерство. І в зброї, і в політиці, і в підтримці життя українського суспільства. Це те, що врятувало тисячі наших людей. Те, що дійсно відповідає силі Британії. Але зараз, на жаль, ситуація уповільнилась», – зауважив президент.

Зеленський пояснив, що «Україна спробує поговорити з партнерами, щоб це виправити».

«Бо далекобійність для нас дійсно принципова річ. І весь світ бачить, якими ефективними є українці – увесь наш народ, – коли захищають свою незалежність», – сказав глава держави.

Він зауважив, що «наразі Київ робить все, щоб дати українським воїнам необхідну зброю, необхідне посилення». І, за словами президента, «саме в цьому контексті, безперечно, важливо, щоб партнери прибрали бар’єри, які заважають Україні послаблювати російські позиції саме так, як цього потребує хід війни».

«Далекобійність для наших сил – це відповідь на всі найбільш важливі, на всі найбільш стратегічні питання цієї війни. Сміливість наших воїнів, стійкість наших бойових бригад зараз компенсують дефіцит необхідних рішень від партнерів», – підкреслив він.

Зеленський наголосив, що «Україна і надалі посилюватиме дипломатичну роботу».

«Потрібно те, що дійсно змінює курс війни... Ми потребуємо того, щоб усі партнери, які дійсно можуть допомогти, – щоб вони допомогли. Це і Сполучені Штати, і Британія, і Франція, і інші партнери», – підсумував він.

Україна й досі не отримала дозвіл на удари британськими ракетами по РФ.

Україна отримує далекобійні ракети не лише від Британії, а й від Франції та США. Але ці країни поставили перед ЗСУ умову «не використовувати їх озброєння для далекобійних ударів по території РФ».

Україна закликає західних партнерів надати дозвіл використовувати їхню зброю для ударів вглиб території РФ. Наразі відомо про далекобійні удари з застосуванням дронів. Наприклад, на початку травня у російському Башкортостані український безпілотник вразив нафтопереробний завод. Як повідомило тоді Радіо Свобода поінформоване джерело, це був дрон Служби безпеки України, який встановив історичний рекорд, подолавши відстань у 1500 км.

Скасування обмежень на удари України по території Росії підтримали президент Франції Емманюель Макрон, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, президент Латвії Едгарс Рінкевичс, міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Однак, наприклад, США, Німеччина цього не підтримують.

Форум

XS
SM
MD
LG