Доступність посилання

Президент України закликав створити спільні Збройні сили Європи


Зеленський звернув увагу на те, що варто побудувати Збройні сили Європи так, щоб майбутнє Європи залежало тільки від європейців і рішення про Європу схвалювались у Європі
Зеленський звернув увагу на те, що варто побудувати Збройні сили Європи так, щоб майбутнє Європи залежало тільки від європейців і рішення про Європу схвалювались у Європі

Президент України Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції запропонував створити спільні Збройні сили Європи за участі української армії.

«Багато лідерів говорили про те, що Європі потрібна власна армія – Армія Європи. Я вважаю, що цей час настав. Збройні сили Європи повинні бути створені...», – наголосив президент.

За його словами, йдеться не тільки про збільшення витрат на оборону у відсотках до ВВП.

«Гроші потрібні, так – але самі по собі гроші не зупинять напад ворога. Люди і зброя не даються задарма, але знову ж таки, справа не лише в бюджеті. Справа в усвідомленні людьми необхідності захищати власний дім», – каже Зеленський.

Зеленський звернув увагу на те, що варто побудувати Збройні сили Європи так, щоб майбутнє Європи залежало тільки від європейців і рішення про Європу схвалювались у Європі.

«Без України європейська армія не зможе зупинити РФ. Але об’єднана армія зможе. Зброя, санкції, політичний тиск, єдність – це те, що можете надати ви. Три роки війни створили підґрунтя для об’єднаних європейських сил», – сказав український лідер.

Зеленський згадав, що Трамп розповідав йому про свою розмову з Путіним, але він «не згадав, що Америці потрібна Європа за тим столом».

«Старі часи минули – коли Америка підтримувала Європу просто, тому що завжди так робила. Але Президент Трамп якось сказав: Важливо не те, в якій сім’ї ти народився, а та, яку ти будуєш. Ми повинні побудувати якомога тісніші відносини з Америкою, і – так, нові відносини – але як європейці, а не просто як окремі нації», – зазначив президент України.

Також Зеленський уточнив, що не вірить у гарантії безпеки без Америки, «адже це буде дуже слабко».

«Але Америка не надасть гарантій, якщо гарантії самої Європи не будуть сильними. Я також не зніму з порядку денного членство України в НАТО. Але зараз найвпливовішим членом НАТО, здається, є Путін – тому що його примхи мають силу блокувати рішення НАТО. І це попри той факт, що саме армія України зупинила Росію – не країна НАТО, не війська НАТО, а лише наш народ і армія», – наголосив він.

Інші заяви президента на конференції у Мюнхені:

  • «Цього року Москва планує створити 15 нових дивізій, чисельність яких досягне 150 тис. Це більше, ніж національні армії більшості європейських країн».
  • «Зараз ми готуємо проєкт розширення нашої Хмельницької АЕС із залученням американського бізнесу, зокрема, Westinghouse. Цей проєкт посилить енергетичну безпеку не лише України, а й всієї Європи».
  • «Минулого року ми виготовили понад 1,5 мільйона дронів різних типів. Зараз Україна є світовим лідером у боротьбі з безпілотниками».

Раніше, 12 лютого, після переговорів з Путіним президент США Дональд Трамп заявив про домовленість негайно розпочали переговори. Президент США також назвав склад своєї команди, яка вестиме переговори про укладення мирної угоди між Україною та Росією. До неї увійшли держсекретар Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник із питань національної безпеки Майкл Волц та спеціальний посланець Стів Віткофф.

Згодом, 13 лютого, Дональд Трамп заявив про заплановану в Мюнхені зустріч за участю високопосадовців із Москви, Києва і Вашингтона. Водночас в Офісі президента України заявили, що «розмови з росіянами в Мюнхені не передбачається».

У російському МЗС згодом заявили, що офіційних представників Росії на конференції у Мюнхені не буде.

Форум

XS
SM
MD
LG