Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський уточнив свою заяву щодо чисельності миротворців


Президент України Володимир Зеленський уточнив, що можлива чисельність миротворців, які будуть потрібні для запобігання новому нападу Росії на Україну після будь-якої можливої угоди про припинення вогню, залежатиме від чисельності української армії.

«Я не сказав, до речі, що нам потрібно 200 000. Мене запитав журналіст: 200 тисяч. Я сказав, це може бути більше, може бути менше», – сказав Зеленський в інтерв’ю Bloomberg.

За його словами, для зупинення Путіна потрібна мільйонна армія, однак якщо США і Європа наполягатимуть на необхідності скорочення армії, тоді знадобляться інші війська.

«Якщо ми зменшимо її на 200 тисяч, на 300 тисяч, на 500 тисяч. Це означатиме, що замість них потрібні будуть інші війська. У тій кількості, на яку ми зменшили», – сказав Зеленський.

Він наголосив, що миротворчий контингент може допомогти, однак «якщо буде воля інших країн», але не можна це розглядати «як чисто європейську ініціативу, без США».

Напередодні президент заявив, що для запобігання новому нападу Росії на Україну після будь-якої можливої угоди про припинення вогню знадобиться щонайменше 200 тисяч європейських миротворців. Український лідер сказав про це, виступаючи на зустрічі з представниками Міжнародної медіаради у рамках засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

«200 тисяч, це мінімум. Це мінімум, інакше це – нічого», – зазначив Зеленський.

За словами президента, принаймні така кількість буде потрібна як гарантія безпеки в умовах, якщо російські збройні сили складатимуть 1,5 мільйона осіб, а Україна матиме лише половину з цього числа.

Читайте також: Європейські війська в Україні. Чи має ідея направлення миротворчого контингенту шанси на успіх?

Раніше британська преса повідомила, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон почали обговорювати можливість відправлення британських і французьких солдатів в Україну як миротворців у разі, якщо буде укладено угоду про припинення російсько-української війни.

Емманюель Макрон вперше заговорив, що європейські країни можуть надіслати війська в Україну ще наприкінці лютого 2024 року, але тоді ця ідея не знайшла підтримки серед країн-партнерів.

Президент України Володимир Зеленський минулого місяця в Брюсселі без подробиць заявив, що бачить «позитивні зрушення» у дискусіях щодо ймовірності розміщення миротворчих військ в Україні. А 13 січня розповів, що розмовляв із французьким колегою Емманюелем Макроном й обговорював ідею розміщення «контингентів партнерів» в Україні.

16 січня Зеленський заявив, що розміщення іноземного військового контингенту в Україні обговорюють з тими країнами, які хочуть або спроможні це зробити, втім говорити про деталі, зокрема, щодо чисельності, за його словами, ще зарано.

Форум

XS
SM
MD
LG