Доступність посилання

ТОП новини

В ЄСПЛ відреагували на заяву «про вжиття термінових заходів» для захисту Джеляла і Ахтемова від тортур – адвокат


Зокрема, суд зробив запит у РФ на інформацію про медичне обстеження Джеляла і Ахтемова, офіційну реакцію РФ на заяви про катування
Зокрема, суд зробив запит у РФ на інформацію про медичне обстеження Джеляла і Ахтемова, офіційну реакцію РФ на заяви про катування

Європейський суд із прав людини відреагував на заяву адвокатки Євгенії Закревської «про вжиття термінових заходів» для захисту Нарімана Джеляла й Асана Ахтемова від тортур, а також про забезпечення доступу до Ахтемова незалежного адвоката. Про це Закревська повідомила на своїй сторінці у фейсбуці.

«Суд попросив додаткову інформацію та документи. Зокрема, суд зробив запит у РФ на інформацію про медичне обстеження Джеляла і Ахтемова, офіційну реакцію РФ на заяви про катування. Окремо суд попросив інформацію в уряду РФ про те, чи має Асан Ахтемов доступ до адвоката, якого він сам вибрав, можливість конфіденційних зустрічей із ним, як часто і за яких умов він з адвокатом може бачитися», – написала адвокат.

При цьому Закревська уточнила, що термін для подачі запитуваної судом інформації обмежений 23 вересня 2021 року.

3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали п'ятьох осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла.

6 вересня в Криму заарештували чотирьох затриманих. Так, на 60 діб заарештували братів Азіза й Асана Ахтемових, батькові затриманого Азіза Ахтемова Ескендеру дали 10 діб. Ще один син Ескендера, Арсен Ахтемов, отримав 15 діб арешту.

Також підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла на два місяці – до 4 листопада. Наріман Джелял заперечує всі звинувачення на свою адресу.

Крім того, російська поліція завела 58 адміністративних протоколів на затриманих 4 вересня біля будівлі ФСБ Росії кримських татар.

Влада України пов'язує затримання та арешти кримськотатарських активістів із самітом «Кримської платформи», що відбувся 23 серпня.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 6 вересня розповів американським конгресменам, які перебувають в Україні з візитом, про нову хвилю обшуків і затримань у Криму та закликав їх сприяти посиленню тиску на Кремль із метою припинення репресій на півострові.

А омбудсман України Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з новими арештами, що відбулися в Криму.

Адвокат Айдер Азаматов в ефірі Радіо Крим.Реалії допустив, що стосовно Асана Ахтемова російські силовики застосовували тортури.

Після інформації про обшуки і затримання 3-4 вересня в активістів у Криму Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень.

7 вересня російське державне агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомило, що затримані «за підозрою в скоєнні диверсії на газопроводі в Криму 23 серпня цього року дали свідчення».

У ФСБ Росії стверджують, що «диверсія була організована Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України».

Головне управління розвідки Міноборони України розглядає звинувачення ФСБ Росії як «цілеспрямовану провокацію».

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG