Доступність посилання

ТОП новини

Єрмак назвав умову для початку переговорів з Росією


Україна проти заморожування війни, наголосив керівник Офісу президента Андрій Єрмак
Україна проти заморожування війни, наголосив керівник Офісу президента Андрій Єрмак

Україна проти заморожування війни. Головна умова для початку переговорів з РФ – «відхід ворожих військ на позиції до 24 лютого 2022 року», повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю Corriere della Sera.

Єрмак нагадав, що «український президент Володимир Зеленський ніколи не говорив про територіальний компроміс. Президент завжди наголошував на необхідності прийняти міжнародно визнані кордони».

«Однак це правда, що він був готовий вести переговори (у 2022 році – ред.), виходячи із ситуації напередодні російського вторгнення. Для нас Крим та Донбас залишаються українськими, вони не підлягають обговоренню. Ми проти заморожування війни, ми хочемо її завершення. Нас заспокоює той факт, що країни Глобального Півдня також засуджують російське вторгнення та силове захоплення територій», – заявив Єрмак.

Однак він наголосив, що «для того, щоб розпочати переговори, необхідно повернутися до ситуації, що була до першого пострілу російської гармати о четвертій годині ранку понад два роки тому».

«Тоді ми будемо говорити про те, як відновити наш суверенітет до кордонів 1991 року», – підкреслив Єрмак.

Керівник ОП зауважив, що «йому байдуже, що говорить російський диктатор Володимир Путін щодо необхідності враховувати «реалії на землі».

Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що союзники Києва погоджуються з тим, що на другий саміт миру необхідно покликати представників російської сторони, які, за його словами, мають ознайомитися із пропонованим ним планом перемоги.

У вересні у МЗС Росії заявили, що Москва не брала і не братиме участі у Саміті миру, оскільки «цей процес нічого спільного з врегулюванням не має».

24 вересня президент України заявив, виступаючи в Раді безпеки ООН, що Путін порушив «багато міжнародний правил, він не зупиниться сам, Росія може бути лише примушена до миру».

15–16 червня Швейцарія приймала перший Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Після саміту міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс припустив, що наступну зустріч можуть провести до виборів в США – 5 листопада.

Форум

XS
SM
MD
LG