Україна зробила «позитивний» новий крок у обговоренні зі Сполученими Штатами угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України, повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко 16 квітня.
«Наші технічні команди дуже ґрунтовно попрацювали разом над угодою – є суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди, дякую перемовникам в обох командах», – заявила вона.
За словами урядовиці, українська та американська сторони домовилися зафіксувати ці досягнення у відповідному меморандумі про наміри і найближчим часом готуються завершити формалізацію угоди.
Читайте також: Bloomberg: США вимагають від України повернути допомогу на суму 100 млрд доларів – замість 300 млрд
Свириденко додала, що команди продовжать працювати над конкретними пунктами в угоді – «багато вже пропрацьовано, і рівень угоди має бути достатньо високим».
Міністерка уточнила, що угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді. Очікується, що документ надаватиме можливість інвестицій і розвитку в Україні, а також забезпечить умови для «відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів».
Президент Зеленський напередодні назвав позитивними перемовини, які пройшли між США і Україною щодо угоди про корисні копалини, «були позитивними». Він заявив, що зустрічі щодо угоди в різному форматі продовжаться цього тижня.
30 березня президент США Дональд Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у такому разі на нього чекатимуть «великі проблеми».
Читайте також: Зеленський: переговори щодо угоди про корисні копалини «були позитивними», зустрічі продовжаться цього тижня
За даними агенції Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема обіцянку збільшити інвестиції США.
24 березня президент США Дональд Трамп заявив, що очікує, що незабаром буде підписано угоду з Україною щодо корисних копалин. Згодом український президент Володимир Зеленський підтвердив, що США готують новий проєкт угоди. За його словами, американська сторона запропонувала Києву «одразу велику угоду».
Газета Financial Times й агентство Bloomberg, які ознайомились із новим проєктом угоди, повідомили, що Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка поширюватиметься на всі природні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи країни.
Форум