Доступність посилання

Суд стягнув у дохід держави активи «Білоруськалію» в Україні


У лютому 2025 року Міністерство юстиції України звернулося до Вищого антикорупційного суду України з позовом про стягнення в дохід держави майна ВАТ «Білоруськалій»
У лютому 2025 року Міністерство юстиції України звернулося до Вищого антикорупційного суду України з позовом про стягнення в дохід держави майна ВАТ «Білоруськалій»

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції України до компанії «Білоруськалій» про застосування санкцій «у вигляді конфіскації в дохід держави майна підсанкованої особи» – про це 11 квітня повідомила білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на повідомлення Мін’юсту.

Згідно з рішенням суду, яке оприлюднило відомство, в дохід держави стягнули понад 70 тисяч тонн хлористого калію, понад 250 мільйонів гривень в еквіваленті, 1 545 залізничних вагонів, а також 48% статутного капіталу підприємства «Агророзквіт», співзасновником якого є Білоруська калійна компанія.

На підставі закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна, що перебуває в правовому режимі воєнного чи надзвичайного стану», «Білоруськалій» позбавили права на компенсацію вартості примусово відчуженого майна.

Читайте також: Підсанкційний «Білоруськалій» знайшов шлях обходити обмеження ЄС – розслідування

Мін’юст зазначає, що «Білорускалій» своїми діями «сприяє веденню війни проти України – зокрема, через фінансово-економічні відносини з підприємствами військово-промислового комплексу Російської Федерації та окупаційними адміністраціями самопроголошених «ДНР» і «ЛНР»».

Також зазначається, що компанія забезпечувала транспортом і приміщеннями для переміщення та розміщення українських дітей, примусово вивезених до Білорусі з тимчасово окупованих територій України, а також брала участь в «організації та фінансуванні заходів, спрямованих на підтримку політики держави-агресора щодо позбавлення права українського народу на самоідентифікацію».

13 березня стало відомо, що Міністерство юстиції України подало до суду про санкції на «Білоруськалій».

Наприкінці 2024 року Агентство з розшуку активів (АРМА) України повідомило про початок масштабного продажу 30 431 тонни хлористого калію, які перебували на території України станом на 24 лютого 2022 року. Відтоді його майже повністю розпродали на семи аукціонах. Кошти від продажу арештованих активів Україна використовує для зміцнення економіки та обороноздатності.

Читайте також: «Від Білорусі до Вʼєтнаму»: куди Росія вивозить товари з окупованих територій?

У лютому 2025 року Міністерство юстиції України звернулося до Вищого антикорупційного суду України з позовом про стягнення в дохід держави майна ВАТ «Білоруськалій», зокрема, корпоративних прав, коштів, вагонів і калійних добрив.

Раніше Україна запровадила санкції проти цього білоруського підприємства, а також арештувала активи українських компаній, засновниками яких є «Білоруськалій».

Білоруське керівництво підтримало агресію Росії проти України та дозволило використовувати військову інфраструктуру та повітряний простір для вторгнення російської армії та обстрілу мирних українських міст, убивши десятки тисяч українських мирних жителів.

Білоруське керівництво підтримало агресію Росії проти України і дозволило використовувати військову інфраструктуру й повітряний простір для вторгнення російської армії й обстрілу мирних українських міст.

Україна закрила кордон з Білоруссю, припинила торгівлю і почала укріплювати свій кордон із Білоруссю, щоб унеможливити повторний наступ російських військ з білоруської території.

Форум

XS
SM
MD
LG