Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що він «готовий і бажає» розгорнути британські війська в Україні, щоб допомогти забезпечити виконання потенційної мирної угоди, яка припинить бойові дії.
У статті від 16 лютого в Daily Telegraph, Стармер написав, що він не ухвалив це рішення «легко», але вважає, що така місія може допомогти гарантувати безпеку Британії і всього європейського континенту.
Коментарі Стармера – його перші публічні заяви про відправку миротворців в Україну – з’явилися тоді, коли він та інші європейські лідери готуються зустрітися в Парижі 17 лютого, щоб обговорити війну, і в той час, коли зростають побоювання, що Вашингтон може укласти угоду з Росією, яка суперечить інтересам європейської безпеки.
«Велика Британія готова відігравати провідну роль у прискоренні роботи щодо гарантій безпеки для України. Це включає подальшу підтримку українських військових, на яку Британія вже виділяє 3 мільярди фунтів стерлінгів на рік принаймні до 2030 року», – написав він.
«Але це також означає готовність і бажання зробити внесок у забезпечення гарантій безпеки України шляхом розміщення наших власних військ на місцях, якщо це необхідно. Я не кажу це легко. Я дуже глибоко відчуваю відповідальність, пов’язану з потенційною загрозою для британських військових», – додав Стармер.
Водночас він зазначив, що будь-яка роль у сприянні гарантіям безпеки України допомагає гарантувати безпеку Європи і Британії.
«Кінець цієї війни, коли він настане, не може просто стати тимчасовою паузою перед тим, як [президент Росії Володимир] Путін знову атакує», – наголосив британський прем’єр.
The Telegraph повідомляв, що Британія і Франція обговорювали відправку миротворців в Україну для забезпечення виконання можливої мирної угоди між Україною та Росією, хоча ця ідея не є загальноприйнятою в Європейському союзі.
За повідомленням, офіційний представник, знайомий із думкою Стармера, заявив, що його рішення оприлюднити свої наміри напередодні Паризького саміту було частково пов’язане із зауваженнями представників США на Мюнхенській конференції з безпеки, в яких говорилося, що Європі доведеться відігравати більшу роль у власному захисті.
Стармер приєднається до лідерів Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Нідерландів, Данії, Європейської комісії, Європейської ради і НАТО в Парижі.
«Ці вирішальні дні попереду визначатимуть майбутню безпеку нашого континенту. Як я скажу в Парижі, мир приходить через силу. Але правда і в зворотному. Слабкість веде до війни, – написав прем’єр у своїй статті. – Це момент для всіх нас, щоб активізуватись – і Сполучене Королівство зробить це, тому що це правильно для цінностей і свобод, які для нас важливі, і тому, що це є фундаментальним для нашої власної національної безпеки».
Очікується, що Стармер передасть президентові США Дональду Трампу результати паризьких дискусій, коли вони зустрінуться, ймовірно, пізніше цього місяця у Вашингтоні.
Трамп відправляє групу високопоставлених чиновників США до Саудівської Аравії для обговорення війни з російськими офіційними особами, хоча повні деталі й час цих переговорів не розголошуються. Україна каже, що не була запрошена і не буде брати участь у цих переговорах.
Держсекретар США Марко Рубіо 16 лютого спробував заспокоїти Україну і Європу, заявивши, що вони братимуть участь у будь-яких «реальних переговорах» щодо припинення війни.
Форум