Доступність посилання

ТОП новини

«Політика незмінна». Посол США в НАТО прокоментувала дискусії довкола ударів України по території Росії


«Ніяких змін у політиці США не відбулося», – зазначила дипломатка
«Ніяких змін у політиці США не відбулося», – зазначила дипломатка

Сполучені Штати зберігають обмеження на використання їхньої зброї для ударів по цілях на території Росії. Про відсутність змін у цьому напрямку на тлі відповідних дискусій, що пожвавилися, журналістам на брифінгу 29 травня сказала очільниця дипмісії США в НАТО Джуліан Сміт, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«У мене немає останніх новин щодо цього питання про використання американської зброї для цілей на території Росії… Ніяких змін у політиці США не відбулося», – зазначила дипломатка.

Водночас Сміт нагадала слова держсекретаря США про те, що насамперед Україні вирішувати, як вести війну.

«Зараз ми щосили працюємо над надходженням допомоги в Україну, щоб українці могли продовжувати досягати успіху на полі бою, витісняти російські війська зі своєї території і протистояти будь-якому можливому російському наступу, який може відбутися в найближчі дні й тижні… Ми й надалі зосереджуватимемося на отриманні більшої допомоги Україною, зокрема стосовно ППО й артилерії», – наголосила посол США в НАТО.

Влада України давно домагається того, щоб їй дозволили завдавати ударів по військових обʼєктах у Росії. Останнім часом усе більше західних політиків також закликають дозволити ЗСУ завдавати таких ударів.

Високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що вважає атаки Збройних сил України по об’єктах на території Росії законними, якщо ці удари є пропорційними.

За підсумками зустрічі міністрів оборони ЄС 28 травня дипломат вказав, що обмеження на використання своїх озброєнь для ударів по Росії вже готові скасувати деякі країни, а решта поки що розмірковують. Число країн, які погодилися дати дозвіл Україні атакувати їхньою зброєю цілі в Росії, Боррель не уточнив.

Читайте також: Макрон вважає, що Україні варто дозволити бити по військових цілях у Росії

28 травня президент Франції Емманюель Макрон на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем заявив, що Україні потрібно дозволити нейтралізувати російські військові бази, з яких запускаються ракети.

Раніше із закликом до західних країн перестати обмежувати себе у підтримці України виступив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський. Скасування обмежень також підтримали генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, президент Латвії Едгарс Рінкевичс, міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Про те, що зброя, яку Польща передає Україні, не має обмежень щодо її використання, в ефірі Radio Zet 29 травня заявив заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик. За його словами, українці, які зазнали жорстокого нападу з боку Росії, можуть воювати як хочуть.

Читайте також: Польща не повинна виключати відправку військ в Україну – Сікорський

Водночас канцлер Німеччини заявив, що поки що не бачить причин для зняття заборони на такі удари. Проти скасування заборони також виступили Італія й Іспанія. Проти використання західної зброї для ударів по Росії традиційно виступають США, побоюючись, що це призведе до прямого конфлікту з РФ.

Влада РФ неодноразово заявляла, що такі удари призведеуть до ще більшої ескалації конфлікту. Президент Росії Володимир Путін 28 травня попередив про «серйозні наслідки», якщо країни Заходу дозволять Україні використати свою зброю для ударів по Росії.

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

Форум

XS
SM
MD
LG