Доступність посилання

Новий раунд мит ​​Трампа набув чинності


Президент США Дональд Трамп демонструє діаграму з новими тарифними ставками (архівне фото)
Президент США Дональд Трамп демонструє діаграму з новими тарифними ставками (архівне фото)

Нові мита на товари, імпортовані Сполученими Штатами, набули чинності 9 квітня, відповідно до нової торгової політики президента США Дональда Трампа, яка, за його словами, спрямована на пожвавлення американського виробництва.

Вищі ставки податку на імпорт для десятків країн і територій включають 104 відсотки мита на китайські товари і 20 відсотків на товари з Європейського союзу. Нові мита запроваджуються після 10-відсоткового базового тарифу, який набув чинності 5 квітня.

Речниця Білого дому Керолайн Левітт заявила, що Трамп не розглядав затримку підвищення мит. «Він очікує, що ці тарифи набудуть чинності», – сказала вона 8 квітня.

Сам Трамп посилав неоднозначні сигнали щодо того, чи залишаться мита. Описуючи їх як «постійні», він сказав, що представники країн, яких торкнулися заходи, прямують до Вашингтону для переговорів щодо двосторонніх торгових угод.

«У нас є багато країн, які хочуть укласти угоди», – сказав він на заході в Білому домі 8 квітня. Пізніше він додав, що Китай також домагатиметься угоди.

Адміністрація Трампа запланувала переговори з представниками Південної Кореї і Японії, двох близьких союзників й торгових партнерів. Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні має відвідати США наступного тижня.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн була серед тих, хто пропонував взаємне зниження тарифів, але також попередила про можливі контрзаходи.

Трамп оголосив про введення мит 2 квітня, назвавши цей день «днем визволення» Америки і сказав, що його запам’ятають «як день відродження американської промисловості, день, коли доля Америки була повернута, і день, коли ми знову почали робити Америку багатою».

Оголошуючи тарифи, президент скаржився на те, що Сполучені Штати десятиліттями зазнавали поганого поводження з боку «друзів і ворогів» у торгівлі, що створювало величезний торговельний дисбаланс.

Фондові ринки в усьому світі зазнали падіння на тлі запровадження мит, які, як попереджають економісти, піднімуть ціни на товари, які споживачі в США купують щодня. Країни, щодо яких застосовані мита, також, ймовірно, вдадуться до заходів у відповідь.

Китай уже запровадив 34-відсоткове мито на всі американські товари. Це відповідало рівню до того, як Трамп оголосив про збільшення мит для Китаю до 104 відсотків.

Міністерство торгівлі Китаю назвало погрозу Трампа підвищити тарифи «помилкою на помилці», яка «знову викриває шантажистський характер США».

Крім зборів із Китаю, Трамп ввів 25-відсоткові мита на імпорт автомобілів, починаючи з 3 квітня, які в основному були спрямовані на автомобілі, вироблені в Мексиці й Канаді, з метою натиснути на них, щоб вони вжили заходів щодо контролю за імміграцією і торгівлею наркотиками. Ці мита стосуються повністю імпортованих автомобілів, але найближчими тижнями планується поширити їх на відповідні автозапчастини.

Канада відповіла 25-відсотковим митом на імпорт автомобілів зі Сполучених Штатів, які не відповідають Угоді між США, Мексикою й Канадою. Ці мита набули чинності 9 квітня.

Сталь і алюміній також стали ціллю. Обидва метали тепер оподатковуються за ставкою 25 відсотків.

Форум

XS
SM
MD
LG