Доступність посилання

ТОП новини

США засудили остаточне схвалення парламентом Грузії «закону про іноагентів»


За словами речника Держдепартаменту, дії владної партії загрожують демократії в Грузії, майбутній економічній безпеці країни, її членству в ЄС і також наражають на ризик відносини Грузії зі США
За словами речника Держдепартаменту, дії владної партії загрожують демократії в Грузії, майбутній економічній безпеці країни, її членству в ЄС і також наражають на ризик відносини Грузії зі США

Сполучені Штати Америки засуджують рішення парламенту Грузії подолати президентське вето на так званий «закон про іноземних агентів», заявив на брифінгу 28 травня речник Держдепартаменту США Метью Міллер.

«Схваливши цей закон, владна партія відсунула Грузію далі від шляху до європейської інтеграції, проігнорувала євроатлантичні прагнення грузинських громадян, які тижнями виходили на вулиці, щоб протестувати проти цього законодавства. «Грузинська мрія» знехтувала оцінками Венеціанської комісії і застереженнями партнерів Грузії про те, що закон стигматизує громадянське суспільство і медіа й обмежить фундаментальні свободи», – сказав Міллер.

За його словами, дії владної партії загрожують демократії в Грузії, майбутній економічній безпеці країни, її членству в ЄС і також наражають на ризик відносини Грузії зі США.

Читайте також: Складний вибір ЄС щодо Грузії: «червоне світло» для Тбілісі через закон про «іноземних агентів»

Раніше високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що ЄС «глибоко шкодує» через подолання вето на закон про «іноагентів» у парламенті Грузії.

Він зазначив: ЄС неодноразово наголошував, що цей закон суперечить основним принципам і цінностям блоку.

Парламент Грузії 28 травня подолав вето президентки Саломе Зурабішвілі на суперечливий закон про «іноземних агентів», незважаючи на масові протести і застереження Заходу щодо законодавства, яке порівнюють із аналогічним російським законом, що використовується для придушення громадянського суспільства.

Згідно з Конституцією Грузії, тепер закон «Про прозорість іноземного впливу» у триденний термін передається президенту Грузії. Саломе Зурабішвілі у 5-денний термін може підписати й опублікувати його. Якщо вона відмовиться від підписання, закон у 5-денний термін підпише й опублікує голова парламенту – Шалва Папуашвілі.

Таким чином, документ може бути опублікований вже на початку червня.

Владна партія ухвалила закон із другої спроби – минулого року «Грузинська мрія» відкликала документ після двох днів масових протестів і сутичок демонстрантів із силовиками.

Цього року влада не відмовилася від ініціативи, попри протести десятків тисяч громадян країни, позицію міжнародних партнерів Грузії, зокрема Євросоюзу. У Брюсселі й інших західних столицях прямо заявляли, що закон, схожий на російське законодавство про «іноагентів», буде перешкодою на шляху країни до ЄС. Стратегічний партнер Грузії – США – оголосив про візові обмеження для представників грузинської влади і початок перегляду двосторонніх відносин.

Ініціатор закону – партія «Грузинська мрія» – засудила міжнародний тиск. Вона стверджує, що закон є необхідним для прозорості іноземного фінансування організацій і захисту суверенітету країни. Представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила про підтримку позиції «Грузинської мрії» і назвала реакцію західних країн «шантажем».

Читайте також: У Тбілісі пройшов багатотисячний марш проти закону про «іноагентів»

Форум

XS
SM
MD
LG