Доступність посилання

Колишній директор КНДІСЕ Рувін тепер працює в ДБР – «Схеми»


Колишній директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін з 10 січня 2025 року працює у Державному бюро розслідувань на посаді радника Патронатної служби – за контрактом, строком на 12 місяців. Про це «Схемам» (Радіо Свобода) повідомили в ДБР у відповідь на запит.

У Державному бюро розслідувань зазначили, що Патронатна служба є «структурним підрозділом, який забезпечує діяльність директора, першого заступника та інших заступників і безпосередньо підпорядковується директору».

«До основних завдань Рувіна О. Г. належить опрацювання та забезпечення підготовки для керівництва матеріалів з питань правового забезпечення, необхідних для поїздок керівництва ДБР в межах України та за її межами, безпосередньо та шляхом координації діяльності відповідних структурних підрозділів центрального апарату ДБР», – йдеться у відповіді відомства.

Крім того, повідомили в ДБР, до завдань Рувіна входить «розробка пропозицій з покращення правового забезпечення діяльності ДБР та усунення недоліків», запровадження «нових підходів з урахуванням судової практики», а також організація аналітичної та документальної роботи для керівництва.

У бюро наголосили, що відповідно до українського законодавства призначення радників Патронатної служби не вимагає проведення спеціальної перевірки кандидатів.

31 грудня 2024 року сплив термін контракту Олександра Рувіна, який очолював КНДІСЕ з 2011 року.

Наприкінці 2024 року Міністерство юстиції відповіло на запитання журналістів «Схем», що може не продовжити контракт з Рувіним, якщо підтвердяться дані про його друге громадянство.

Як тоді з’ясували журналісти, перед оформленням допуску до держтаємниці в СБУ Олександр Рувін в анкеті на запитання про інше громадянство зазначив: «Перебуваю у громадянстві Держави Ізраїль». У цій же анкеті Рувін зазначав, що ізраїльське громадянство має його дружина, діти та батьки.

Сам Рувін на запитання «Схем» про іноземне громадянство спочатку заявив, що «його давно вже немає», а потім додав, що в нього «його і не особливо було», назвавши це посвідкою на постійне проживання.

У 2016 році журналісти «Схем» зафіксували зустрічі Олександра Рувіна з впливовими особами, серед яких були представники оточення тодішнього президента України Петра Порошенка та судді, що могло свідчити про конфлікт інтересів. У 2018 році НАБУ розпочало розслідування щодо Рувіна, але через два тижні справу передали Нацполіції, яка закрила її у 2019 році: незаконне збагачення виключили через зміну законодавства, а недостовірне декларування — через відсутність складу злочину.

У 2021 році журналісти Bihus.Info встановили, що Рувін та його родина користувалися елітною нерухомістю і дорогими автомобілями, які не відповідали задекларованим доходам.

  • Зображення 16x9

    Ольга Івлєва

    Журналістка з Одеси. Працювала з виданнями «Суспільне Одеса», «НВ», Bihus.info та «Судовий репортер».

    У 2023 році стала стипендіаткою програми Радіо Свобода Regional Reporting Fellowship.

    Журналістка-розслідувачка проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» з 2023 року.

    Фіналістка Національного конкурсу журналістських розслідувань у 2023 році. 

Форум

XS
SM
MD
LG