Доступність посилання

У Швеції не виключили відправку миротворців в Україну


«Ми візьмемо участь у цих обговореннях, і, звичайно, це цілком можливо», – сказав прем’єр Ульф Крістерссон
«Ми візьмемо участь у цих обговореннях, і, звичайно, це цілком можливо», – сказав прем’єр Ульф Крістерссон

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив 17 лютого, що Швеція розгляне можливість участі в післявоєнних миротворчих силах в Україні, зазначивши, що перед ухваленням такого рішення необхідно провести переговори.

Заява з’явилася після того, як прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер сказав, що він «готовий і бажає» розгорнути британські війська в Україні, щоб допомогти забезпечити виконання потенційної мирної угоди, яка припинить бойові дії. У статті від 16 лютого в Daily Telegraph, Стармер написав, що він не ухвалив це рішення «легко», але вважає, що така місія може допомогти гарантувати безпеку Британії і всього європейського континенту.

Відповідаючи на запитання агентства Reuters про те, чи захоче Швеція зробити свій внесок у ці сили, Крістерссон сказав: «Ми візьмемо участь у цих обговореннях, і, звичайно, це цілком можливо».

Він додав, що цим силам потрібен «дуже чіткий мандат». «Я не думаю, що ми зможемо це побачити, поки не просунемося далі в цих переговорах. Але Швеція, зазвичай бере участь у зміцненні безпеки в нашій частині світу, тому я передбачаю, що ми будемо частиною цього також і цього разу», – сказав прем’єр.

Тим часом, міністерка закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенерґард заявила громадському мовнику «Шведське радіо», що спочатку потрібно організувати справедливий і стійкий мир, який поважатиме міжнародне право.

«Коли ми встановимо такий мир, ми повинні забезпечити його збереження, і тоді наш уряд нічого не виключає», – сказала вона.

Коментарі британського прем’єра Кіра Стармера – його перші публічні заяви про відправку миротворців в Україну – з’явилися тоді, коли він та інші європейські лідери готуються зустрітися в Парижі 17 лютого, щоб обговорити війну, і в той час, коли зростають побоювання, що Вашингтон може укласти угоду з Росією, яка суперечить інтересам європейської безпеки.

Стармер 17 лютого приєднається до лідерів Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Нідерландів, Данії, Європейської комісії, Європейської ради і НАТО в Парижі.

Очікується, що Стармер передасть президентові США Дональду Трампу результати паризьких дискусій, коли вони зустрінуться, ймовірно, пізніше цього місяця у Вашингтоні.

Тим часом, Трамп відправляє групу високопоставлених чиновників США до Саудівської Аравії для обговорення війни з російськими офіційними особами, ці переговори, як очікують, пройдуть 18 лютого.

Форум

XS
SM
MD
LG