Доступність посилання

ТОП новини

Шмигаль очікує, що G7 «оперативно» розроблять механізм передачі Україні 50 млрд доларів від активів Росії


Денис Шмигаль подякував Європейському союзу за початок використання доходів російських заморожених активів для оборони України
Денис Шмигаль подякував Європейському союзу за початок використання доходів російських заморожених активів для оборони України

Фінанси та залучення зовнішньої підтримки є одним із «критично важливих» елементів стійкості України, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 30 липня.

Він подякував Європейському союзу за початок використання доходів російських заморожених активів для оборони України.

«Очікуємо, що країни G7 оперативно розроблять технічні процедури для передачі Україні 50 млрд доларів від російських активів. Це важливий ресурс на 2025 рік для покриття критично необхідних бюджетних витрат», – заявив голова уряду.

Шмигаль додав, що Україна продовжує наполягати на повній конфіскації російських коштів у західних країнах:

«Агресор має платити за свої злочини в прямому сенсі цього слова. Лише так світова спільнота створить дієві запобіжники від загарбницьких війн. Принцип «Росія заплатить» реалізуємо також через Міжнародний компенсаційний механізм, зокрема через Реєстр збитків для України».

Читайте також: Шмигаль обговорив із Пріцкер роботу платформи донорів України

У червні лідери G7 погодилися використати доходи від російських активів на суму близько 300 мільярдів доларів, заморожених після вторгнення Москви в Україну у 2022 році, для підтримки кредиту на суму 50 мільярдів доларів, щоб допомогти Україні та надати їй впевненість у зовнішньому фінансуванні після цього року.

План не передбачає конфіскації активів, щоб уникнути прецеденту, який, на думку Європейського Союзу, може дестабілізувати світову фінансову систему. Але деталі кредиту виявилися складнішими для досягнення, ніж передбачалося спочатку.

За словами представника Мінфіну, США хочуть отримати гарантії того, що активи залишаться замороженими на тривалий період – принаймні до укладення мирного договору, який покладе край війні, збереже суверенітет України і передбачатиме відшкодування Росією збитків, завданих Україні війною.

Це дещо суперечить режиму санкцій ЄС проти Росії, який має поновлюватися кожні шість місяців, що залишає відкритою можливість розблокування активів, щодо яких застосовуються обмеження.

Форум

XS
SM
MD
LG