Доступність посилання

Шольц знову заявив про відмову відправити Україні ракети Taurus


Канцлер Німеччини Олаф Шольц (ліворуч) і його суперник Фрідріх Мерц під час передвиборчих дебатів 9 лютого
Канцлер Німеччини Олаф Шольц (ліворуч) і його суперник Фрідріх Мерц під час передвиборчих дебатів 9 лютого

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову виключив можливість надання ракет далекого радіусу дії Taurus Україні, виступивши проти дій, які б «доставляли руйнівну зброю» вглиб Росії, і розкритикував свого політичного суперника-консерватора, який висловив більшу відкритість щодо доставки такої зброї Києву.

«Я не вважаю правильним доставляти руйнівну зброю вглиб Росії, – сказав Шольц 9 лютого під час 90-хвилинних теледебатів напередодні виборів, що пройдуть через два тижні. – Я вважаю, що це саме той крок, якого не можна робити, якщо ви несете відповідальність за Німеччину».

Фрідріх Мерц, чий консервативний альянс ХДС/ХСС лідирує в опитуваннях проти лівоцентристської Соціал-демократичної партії Шольца, сказав, що він «завжди був дуже чітким» у своїй позиції щодо відправки ракет Taurus в Україну.

«Я завжди казав, що постачання крилатих ракет має вирішуватися в Європейському союзі. Сполучені Штати доставляють, Франція доставляє, Британія доставляє; ми також повинні були доставляти», – сказав Мерц.

У жовтні Мерц заявив німецьким ЗМІ, що схвалить доставку Києву ракет, які мають радіус дії близько 500 кілометрів, за певних умов.

Якщо російські удари по Україні «не припиняться, то перший крок є таким: зняти обмеження на дальність [на поточні запуски ракет з України]. А другим кроком буде постачання Taurus», – сказав він.

Таким чином, додав Мерц, президент Росії Володимир Путін «тримає в своїх руках те, наскільки далі він хоче загострювати цю війну».

Читайте також: «Дав зрозуміти, що Україна має право бути незалежною»: Шольц про розмову з Путіним

У липні німецька DW повідомляла, що Мерц виступав за те, щоб Берлін допомагав Києву захищатися від російської агресії та постачав йому бойову авіацію.

«Я вважаю, що ми повинні допомогти Україні хоча б відновити суверенітет над власним повітряним простором», – заявляв він.

Попри заяви Шольца щодо ракет, Берлін поступається лише Вашингтону за обсягом підтримки, наданої Україні. Канцлер Німеччини наполягає на тому, що важливо забезпечити «суверенітет України і [гарантувати], що вона не буде змушена підкоритися продиктованому миру».

У листопаді Шольц критикував підсумкову декларацію саміту G20 у Ріо-де-Жанейро за те, що вона не стверджувала прямо, що Росія несе відповідальність за війну проти України, у той час коли він знову заявив про свою опозицію до відправлення ракет великої дальності Києву.

«На мій погляд, постачання крилатих ракет було б помилкою з багатьох причин», – сказав він тоді, згадавши про небезпеку того, що це наблизить Німеччину до прямого конфлікту з Росією.

Усередині країни Шольц, прагнучи відновити результати опитувань напередодні виборів 23 лютого, звинуватив Мерца в тому, що він шукає підтримки від ультраправої «Альтернативи для Німеччини» (AfD), що порушить табу на співпрацю з цією силою для головних партій країни.

Мерц підкреслив, що його союзники Християнсько-демократичний союз (ХДС) і баварський ХСС не будуть співпрацювати з AfD.

Альянсу ХДС/ХСС прогнозують близько 30 відсотків на виборах, соціал-демократам Шольца і «Зеленим» – близько 15-18 відсотків.

Заплановано, що Шольц і Мерц знову зустрінуться на очних дебатах 19 лютого.

У них також заплановані чотиристоронні дебати 16 лютого з Алісою Вайдель від AfD і віцеканцлером Робертом Габеком від «Зелених».

Форум

XS
SM
MD
LG