Лідер партії «Європейська солідарність», народний депутат Петро Порошенко задекларував найбільше готівкових заощаджень за 2020 рік серед усіх парламентарів нинішнього скликання Верховної Ради. Він вказав, що зберігає у готівці 51,2 мільйона доларів і 423,3 мільйона гривень, що у гривневому еквіваленті складає сумарно понад 1,8 мільярда гривень.
У коментарі Радіо Свобода у пресслужбі п’ятого президента пояснили, що «Порошенко був вимушений зняти з рахунків у банку 51 мільйон доларів і 423 мільйони гривень через політичні репресії влади і її постійні спроби арештувати активи лідера опозиції» і що «усі ці кошти будуть повернуті в банк після припинення політичних репресій».
У пресслужбі «ЄС» також додали, що у 2020 році Порошенко за 2020 рік задекларував 222 мільйони гривень доходів (з яких 214 мільйонів – дивіденди, 7 мільйонів – проценти за депозитами) та сплатив з них понад 23 мільйони гривень податків і військового збору, а також витратив на благодійність 150 мільйонів гривень.
Журналісти Радіо Свобода проаналізували декларації усіх парламентарів і склали список найбільших утримувачів готівки «на руках» серед депутатів.
Після переведення у гривневий еквівалент у відповідності до офіційного курсу валют Нацбанку станом на 7 квітня 2021 року усіх заощаджень, задекларованих кожним із депутатів як персональна власність або власність членів їхніх родин, серед лідерів за кількістю готівки «на руках» серед усіх фракцій і депутатських груп, згідно з рейтингом Радіо Свобода, виявились:
- Петро Порошенко (ЄС): понад 1,8 мільярда гривень
- Вадим Столар (ОПЗЖ): понад 325,7 мільйона гривень
- Дмитро Ісаєнко (ОПЗЖ): понад 215,3 мільйона гривень
- Юлія Тимошенко («Батьківщина»): понад 169,5 мільйонів гривень
- Максим Єфімов («Довіра»): понад 161,9 мільйона гривень
- Віталій Данілов («Батьківщина»): понад 148,8 мільйона гривень
- Нестор Шуфрич (ОПЗЖ): понад 146,5 мільйонів гривень
- Ігор Абрамович (ОПЗЖ): понад 144,9 мільйона гривень
- Олександр Фельдман (ОПЗЖ): понад 144,7 мільйона гривень
- Олег Воронько («Слуга народу»): понад 139,5 мільйонів гривень
На думку опитаних Радіо Свобода експертів, у якому саме вигляді зберігати свої заощадження – вибір кожного, однак інколи великі суми готівкових коштів, сконцентровані в руках громадян, можуть перетворюватись на великі проблеми для країни. Зокрема, це може заважати розвиткові економіки країни і її банківської системи, сприяти розвитку тіньового обігу грошей і відмиванню недоброчесних заробітків.
Кампанія декларування майна і статків за 2020 рік завершилась для українських посадовців (зокрема, і народних депутатів) 1 квітня.