Європейські країни обговорюють можливість затримання танкерів, які перевозять російську нафту через Балтійське море, повідомляє Politico з посиланням на дипломатів та чиновників. У ЄС розробляють для цього юридичні підстави, йдеться в публікації.
Чиновники Євросоюзу розглядають різні варіанти застосування міжнародного права, включно з екологічними та антипіратськими положеннями, а також національні законодавства для самостійного затримання суден.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна зазначив, що близько половини російської нафти, яка підлягає санкціям, проходить через Фінську затоку. Він також згадав про обриви підводних кабелів у Балтійському морі та екологічні ризики, пов’язані з танкерами.
«Ми не можемо заблокувати все море, але можемо посилити контроль», – твердить Цахкна.
Експерти мають сумнів у практичній реалізації цих планів, вказуючи на можливі заходи РФ у відповідь, високі фінансові витрати та ускладнення з логістикою.
За даними The Guardian, раніше європейські та американські судновласники продали Росії щонайменше 230 танкерів, які використовуються для обходу санкцій. Загалом російський так званий тіньовий флот нараховує близько 600 суден, які забезпечують 70% експорту нафти. Зазвичай ідеться про старі танкери, які ходять під прапорами третіх країн.
Форум