У Пентагоні не підтверджують дозвіл США завдавати ударів по території Росії далекобійною західною зброєю, але нагадують, що Москва вирішила ескалувати війну проти України.
Під час брифінгу заступницю речника Міноборони США Сабріну Сінгх запитали про можливий дозвіл Вашингтона використовувати Києву західну зброю для ударів вглиб Росії.
«Наразі я не можу нічого оголосити чи підтвердити, якщо ми матимемо більше інформації для публічного оприлюднення, ми це зробимо. Тим не менш, роблячи крок назад, щоб відповісти загально на деякі з ваших запитань, не забуваймо, де ми є, і той факт, що Росія вирішила ескалувати цю війну, ввівши війська КНДР на поле бою і в бій. Тому те, що ми робимо, – це те, що ми робили від самого початку, – це гарантування того, що Україна має те, що їй потрібно», – сказала вона.
Сінгх додала, що Вашингтон продовжує підтримувати Україну за допомогою різноманітних президентських програм, що мають на меті забезпечити короткострокову і довгострокову безпеку України.
Напередодні Держдеп США також не підтвердив і не спростував зміну політики США щодо застосування американської зброї для далекобійних ударів по території РФ.
Читайте також: «Зрозуміла Путіну мова». У Литві й Польщі привітали повідомлення про дозвіл Україні бити вглиб РФ
17 листопада американські видання, зокрема The New York Times і Washington Post повідомили, що президент США Джо Байден дозволив українським силам використовувати надані США ATACMS для ударів РФ.
Неназвані джерела видань заявили, що українські сили, як очікується, спочатку завдадуть ударів по російських і північнокорейських силах у Курській області Росії, і що адміністрація Байдена може розширити цей дозвіл на використання ATACMS проти цілей деінде в Росії в майбутньому.
Американські офіційні особи, яких цитують ЗМІ, заявили, що США санкціонували ці обмежені українські удари у відповідь на розгортання північнокорейських сил на полі бою в Курській області, щоб стримати Північну Корею від розгортання додаткових сил у Росії. Представники США заявили, що часткове скасування обмежень має на меті створити «специфічний і обмежений» ефект на полі бою і не змінить хід війни.
Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вашингтона поки що немає.
Президент України, реагуючи на такі повідомлення, зазначив, що «такі речі не анонсують» і «ракети самі за себе скажуть».
У Кремлі у відповідь на повідомлення про можливий дозвіл Україні використати західні далекобійні ракети для ударів по Росії заявили про «якісно новий виток напруженості» і «нову ситуацію з погляду залучення Сполучених Штатів до цього конфлікту».
Україна раніше завдавала ударів по об’єктах російських військ своєю зброєю, зокрема безпілотниками, але протягом тривалого часу закликала Захід до дозволу на повноцінну далекобійність, маючи на увазі ракети західного виробництва.
Форум