Сполучені штати не вірять, що членство України в НАТО – це реалістичний результат мирного врегулювання, заявив міністр оборони США Піт Геґсет на відкритті засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» у Брюсселі.
Натомість, за його словами, мають бути надані гарантії безпеки, які не дозволять війні відновитися – вони повинні бути підкріплені боєздатними європейськими та неєвропейськими військами.
Але глава Пентагону зазначив, що американські війська не будуть частиною будь-яких гарантій безпеки.
«Якщо ці війська будуть розгорнуті в будь-який момент, вони повинні бути розгорнуті в рамках місії, що не входить до НАТО, і на них не повинна поширюватися стаття 5. Також повинен бути надійний міжнародний нагляд за лінією зіткнення», – заявив Геґсет.
Читайте також: Відправка миротворців в Україну стане ключовою темою обговорень на конференції у Мюнхені – ЗМІ
Сьогодні у Брюсселі проходить перше після зміни влади в США засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Ця зустріч вперше відбувається під головуванням міністра оборони Великої Британії Джона Гілі.
За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, серед пунктів порядку денного зустрічі – стабільне та своєчасне постачання військової допомоги у 2025 році, прискорення постачання критично важливого озброєння – ППО, авіації, боєприпасів, інвестиції в оборонну промисловість в Україні та спільні проєкти з європейськими партнерами
Піт Геґсет бере участь у першому засіданні «Рамштайн» під головуванням Великої Британії, а 13 лютого він планує приєднатися до зустрічі з міністрами оборони країн-членів НАТО. Міністри з 31 країни Альянсу хочуть почути позицію Геґсета щодо війни в Україні, оборонних витрат та зобов'язань США перед НАТО.
Форум