Урядові кораблі США більше не платитимуть за транзит через Панамський канал, заявив Державний департамент США у мережі Х 6 лютого.
«Це економить уряду США мільйони доларів на рік», – йдеться в повідомленні Держдепартаменту.
Водночас адміністрація Панамського каналу заперечила заяву Державного департаменту США. Управління каналу, яке контролюється панамським урядом, заявило, що воно не вносило жодних змін щодо стягнення зборів або прав на перетин каналу, пише видання Reuters.
У своїй інавгураційній промові 20 січня президент США Дональд Трамп заявив, що претендує на Панамський канал. Відтоді він неодноразово прямо заявляв, що Сполучені Штати повинні мати контроль над каналом. У відповідь на це президент Панами Хосе Рауля Муліно заявив, що жодна держава не може втручатися в управління Панамським каналом.
Трамп також стверджує, що Китай експлуатує водний шлях. І Панама, і Китай відкинули ці звинувачення. Однак на Панаму чиниться значний тиск, щоб вона пішла на поступки. Трамп не виключив військових дій.
Державний секретар США Марко Рубіо відвідав Панаму 2 лютого, попередивши країну, що Вашингтон «вживе необхідних заходів», якщо країна не обмежить участь Китаю в важливому водному шляху.
3 лютого президент Панами заявив, що усунув занепокоєння Вашингтона щодо ймовірного впливу Пекіна на його країну, не продовжуючи угоду Панами про приєднання до провідної китайської ініціативи «Пояс і шлях» (BRI). Муліно також заявив про подальші кроки щодо співпраці у сфері імміграції, що є важливою складовою політики адміністрації США.
82-кілометровий канал сполучає Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем і Атлантичним океаном. Він був побудований на початку 20-го століття інженерним корпусом армії США. 31 грудня 1999 року США передали управління каналом Панамі.
Форум