Доступність посилання

У Мінекономіки розповіли, що передбачає угода про економічне партнерство з ОАЕ


Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) і президент ОАЕ шейх Мохамед бін Заїд ан-Нахайян під час візиту до Об'єднаних Арабських Еміратів у палаці Аль-Шаті в Абу-Дабі 17 лютого 2025 року
Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) і президент ОАЕ шейх Мохамед бін Заїд ан-Нахайян під час візиту до Об'єднаних Арабських Еміратів у палаці Аль-Шаті в Абу-Дабі 17 лютого 2025 року

Україна та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) 17 лютого уклали угоду про Всеосяжне економічне партнерство. Це перша в історії України угода з країнами Перської затоки, повідомило Міністерство економіки України.

У відомстві зазначили, що угода передбачає вільну торгівлю між Україною та ОАЕ та лібералізацію доступу до ринків товарів для обох країн. 99% українських товарів отримають повний доступ до ринку ОАЕ.

«Це історична подія, адже йдеться про першу угоду у найбільш економічно просунутому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише ОАЕ, але загалом регіони Затоки. Це не просто угода між двома країнами, це вихід на глобальний ринок, адже ОАЕ є важливим економічним, торгівельним та фінансовим хабом на Близькому Сході», – наголосила а перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Угода охоплює не лише торгівлю товарами, а й послуги, інвестиції та цифрову економіку, кажуть у міністерстві.

«Очікується зростання українського експорту у ключових секторах: металургія, харчова промисловість, зокрема борошномельне виробництво та виробництво олії. Також прогнозується зростання експорту металів та рослинної олії», – йдеться у повідомленні.

ОАЕ зняли для України обмеження на частку іноземного капіталу у 49%, що дозволить підприємцям реєструвати компанії з іноземним капіталом до 70%, а в окремих секторах — поступово до 100% (зокрема у сфері комерційних послуг, будівництва, освіти, охорони здоров’я та бухгалтерського обліку). Водночас у вільних економічних зонах українські компанії зможуть володіти бізнесом на 100%, що є важливим кроком для розвитку українського бізнесу в цьому регіоні.

За даними Мінекономіки, за 11 місяців 2024 року товарообіг між Україною та ОАЕ становив 415 мільйонів доларів. Експорт України до ОАЕ становив 266,8 мільйона доларів , а імпорт – 148,2 мільйона доларів.

Основні категорії експорту України до ОАЕ Олія та жири, м’ясо та їстівні субпродукти зернові культури і металопродукція. Основні категорії імпорту з ОАЕ мінеральне паливо, пристрої для зберігання інформації, хімічні сполуки і полімерні матеріали.

Президент України прибув до ОАЕ з візитом 16 лютого. Відвідування регіону Володимиром Зеленським відбувається на тлі початку в Саудівській Аравії консультацій між представниками США та РФ із питання мирного врегулювання російсько-української війни.

Раніше 16 лютого українська урядовиця Юлія Свириденко повідомила, що урядова делегація на чолі з нею в Саудівській Аравії готує візит до цієї країни президента України Володимира Зеленського. Першою в межах цієї підготовки була «зустріч із майже сотнею місцевих підприємців».

Сам глава української держави повідомив, що відвідає Саудівську Аравію 18 лютого, але це «не має ніякого зв’язку з тими речами, які відбуваються в Саудівській Аравії на рівні представників Сполучених Штатів і Росії».

Форум

XS
SM
MD
LG