Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати розглядаються Росією як можливі місця проведення саміту між президентом США Дональдом Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним, повідомили Reuters два російські джерела, обізнані з ходом переговорів.
Російські чиновники неодноразово заперечували будь-які прямі контакти зі США щодо підготовки телефонної розмови між Трампом і Путіним, яка передуватиме можливій зустрічі пізніше цього року.
Однак, за словами російських джерел, які говорили на умовах анонімності, високопоставлені російські чиновники відвідали Саудівську Аравію та ОАЕ протягом останніх тижнів.
Одне з джерел повідомило, що в Росії все ще існує певна опозиція цій ідеї, оскільки деякі дипломати і співробітники розвідки вказують на тісні військові та безпекові зв'язки, які мають і Королівство, і ОАЕ зі Сполученими Штатами.
Саудівська Аравія та ОАЕ не відповіли на запити про коментарі, а в РФ від коментарів відмовилися. Агентство значає, що і у Трампа, і у Путіна склалися дружні стосунки з правителями Саудівської Аравії та ОАЕ.
Читайте також: AP: Трамп каже, що США мали «дуже серйозні» дискусії з Росією щодо війни проти України
Трамп неодноразово заявляв, що не допустив би повномасштабного вторгнення Росії до України, якби був на посаді. Водночас він був президентом з 2016 по 2020 рік, коли російська агресія тривала на сході України.
Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії заявляв, що може припинити війну РФ в Україні впродовж 24 годин після вступу на посаду. Втім, на пресконференції 7 січня він сказав, що сподівається завершити бойові дії впродовж шести місяців.
Днями Трамп заявив, що розмови з Україною та Росією проходять «досить добре», а його адміністрація готує «зустрічі та переговори» з Україною, Росією та «різними сторонами».
31 січня державний секретар США Марко Рубіо заявив, що війна Росії проти України не закінчиться досягненням «максималістських цілей» сторін, і повторив, що обом їм доведеться піти на поступки на можливих майбутніх переговорах.
Москва раніше називала умови мирних переговорів: виведення українських військ із Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, визнання цих регіонів частиною Росії, нейтральний статус України та зняття санкцій. Президент України Володимир Зеленський назвав це ультиматумом, наполягаючи на гарантіях безпеки НАТО та збереженні постачання зброї.
20 січня президент Росії Володимир Путін на засіданні Ради безпеки РФ заявив, що Росія відкрита для діалогу з новою адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо України. Путін також привітав Дональда Трампа зі вступом на посаду президента США і заявив, що Росія сподівається будувати діалог зі Штатами «на основі взаємоповаги».
За оцінками американського Інституту вивчення війни, Путін 20 січня повторив, що Кремль готовий вести переговори зі Сполученими Штатами щодо війни РФ проти України, але дав зрозуміти, що зберігає свої вимоги щодо повної капітуляції України.
Форум