Доступність посилання

Насіров прокоментував скасування наказу про його мобілізацію


Роман Насіров в Апеляційному суді Києва, архівне фото
Роман Насіров в Апеляційному суді Києва, архівне фото

Екскерівник Державної фіскальної служби, фігурант кримінальних справ Роман Насіров прокоментував скасування наказу про свою мобілізацію, заявивши, що дізнався про це з соцмереж і встиг пробути військовослужбовцем три дні.

За словами Насірова, він пішов служити «за власним рішенням і бажанням в звичайну військову частину», і радить «всім, хто не служив, зробити те саме».

«Формально, я міг і не йти на військову службу. По-перше, я батько трьох неповнолітніх дітей, по-друге, нажаль, маю цілу жменю медичних проблем, і, на жаль, перенесена онкологія, але це точно не для жалю чи співчуття. Та реально упродовж останнього часу у моїй свідомості відбулася переоцінка цінностей і я вирішив піти служити поки йде війна й бути корисним в ЗСУ: так би мовити, всі ми віримо в швидкий мир, але поки що війна. Приєднався я до бригади, яка хоч і дислокується в Києві, та виконує завдання на східному фронті. Так одягнув, як кажуть, солдатські погони і зайняв посаду сапера. Встиг прослужити «аж» 3 дні, доки не дізнався зі ЗМІ, що наказ начебто скасовано», – написав він у фейсбуці.

Ексголова ДФС висловив здивування, що йому присвятили багато уваги в медіа за останні дні, і зазначив, що він – «простий хлопець з Чернігова, з звичайної родини».

Щодо звинувачень, якій йому інкримінують, Насіров назвав їх безпідставними. «Це політично мотивовані справи. Я не скоював жодних злочинів. Я не осуджений», – зазначив він.

Адвокати Насірова 9 квітня повідомили, що він був мобілізований до лав Збройних сил України і тому не зміг прибути на засідання суду.

Військова служба правопорядку 10 квітня повідомила, що проводить розслідування щодо призову екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова. За повідомленням, службове розслідування відкрили за розпорядженням головнокомандувача Збройних сил України.

Попередньо відомство встановило, що солдат запасу Насіров був призваний на військову службу до ЗСУ «під час мобілізації на особливий період». «Призов військовозобов’язаного, який добровільно виявив бажання служити в лавах ЗС України, був здійснений за наказом по стройовій частині командира в/ч А0139 від 07.04.2025», – заявляє служба.

Водночас, за попередніми даними, командир військової частини визнав наказ протиправним і скасував його.

Розслідування відкрите за ознаками можливого перевищення повноважень, його матеріали будуть передані правоохоронним органам, додає відомство.

Водночас служба зазначає, що військова частина А0139 підпорядкована Головному командному центру ЗСУ, і її підрозділи беруть безпосередню участь у бойових діях протягом всієї російсько-української війни.

«У Збройних силах формується нульова толерантність до корупції. Тому будь-які дії, спрямовані на дискредитацію української армії, будуть жорстко припинятися», – йдеться в заяві.

У травні 2023 року парламент ухвалив зміни, що дозволяють звільнення засуджених через укладання контракту на військову службу, однак виключив таку можливість для фігурантів справ про топкорупцію. Transparency International Ukraine наголошує, що ця норма покликана унеможливити уникнення відповідальності за тяжкі корупційні злочини під виглядом військової служби.

За версією слідства, очільник ДФС України за посередництва свого радника одержав понад 722 мільйони гривень неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ агрохолдингу у розмірі понад 3,2 мільярда гривень.

17 жовтня 2022 детективи НАБУ повідомили про підозру в одержанні хабаря в особливо великому розмірі колишньому голові ДФС та в пособництві в її одержанні його раднику.

Роман Насіров також є фігурантом так званої «газової схеми Онищенка», за якою щодо нього була відкрита справа ще в 2017 році. Насіров раніше заперечував свою провину.

Форум

XS
SM
MD
LG