Міністерство оборони ініціює розробку техніко-функціональних вимог до турнікетів у відповідності до сучасних стандартів НАТО для домедичної допомоги на полі бою – про це відомство заявило 12 вересня.
Департамент охорони здоров’я Міноборони «зосередився на створенні вимог до турнікетів вороткового та важільного типу, оклюзійних торакальних пов’язок, а також методологій оцінки їх відповідності міжнародним стандартам».
Зокрема, ДОЗ ініціював запити до аташе з питань оборони при посольствах України в країнах-членах НАТО щодо стандартів якості кровоспинних турнікетів.
Читайте також: Шлях від вручення повістки до фронту. Чи навчальні центри відповідають потребам війни?
«На основі отриманих даних відомство проаналізувало власні можливості для розробки техніко-функціональних вимог до механічних виробів для зупинки кровотечі. Крім того, Міноборони подало заявку до NATO Science & Technology Organization на отримання гранту для створення лабораторії з випробування та тестування турнікетів та засобів домедичної допомоги», – йдеться в повідомленні.
Міноборони нагадує про наказ № 436 від 29 червня 2024 року «Про затвердження Обсягів надання домедичної допомоги, які надаються під час ведення бойових дій та підготовки Сил безпеки і Сил оборони за призначенням у тактичних умовах». Він передбачає, що навичка застосування турнікета є обов’язковою на всіх рівнях підготовки з домедичної допомоги.
Бойовий медик батальйону «Госпітальєри» Ігор Ткачов, коментуючи кількість загиблих внаслідок російського удару по Інституту зв’язку в Полтаві 3 вересня, припускав, що частина поранених могла померти через неналежні турнікети: «неякісні турнікети були всюди, і здається, що оригінальні сертифіковані були тільки у нас».
Форум