Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова заявила, що надаючи Україні допомогу, ЄС має надійні процеси і знає, куди йдуть гроші.
«Я не можу говорити ні за Сполучені Штати, ні за їхнього президента. Я можу говорити про те, що в усій нашій підтримці України ми маємо дуже надійні процеси, щоб бачити, куди йдуть гроші», – сказала вона журналістам, коментуючи заяви президента США Дональда Трампа про те, що він не знає куди йдуть американські гроші в Україні.
Посол зазначила, що ЄЄ надає Україні кошти на бюджетну підтримку, також Євросоюз надавав гроші на гранти для громадських організацій та на проєкти, де за кошти відповідали організації ООН, фінансові інституції та національні агенції.
«Тому ми впевнені в тому, куди йдуть гроші», – додала вона.
Напередодні президент Дональд Трамп заявив, що США виділили Україні приблизно 350 мільярдів доларів допомоги, однак, за його словами, звітності немає.
«Ми надали Києву, здається, 350 мільярдів. Ну, можливо, трохи менше, але це значна сума. Але де всі ці гроші? Куди вони йдуть? Я ніколи не бачив жодного звіту про це», – сказав він 18 лютого.
Щодо фінансової допомоги США Зеленський розповів 19 лютого, що від США Україна отримала 67 мільярдів доларів військової допомоги і 31,5 мільярдів доларів прямої фінансової допомоги в бюджет.
«Я думаю, що треба розібратися з допомогою. У нас абсолютно різні цифри, на жаль. У нас все дуже зрозуміло. Нам війна коштувала 320 мільярдів доларів. 120 мільярдів – це ми, народ України – платники податків, 200 мільярдів – це США І Європейський союз», – сказав Зеленський.
Читайте також – Мінфін: 33% зовнішньої бюджетної допомоги Україні надійшло у формі грантів
Президент США Дональд Трамп 11 лютого заявляв, що Україна нібито вже погодилася надати Сполученим Штатам доступ до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.
15 лютого політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін повідомив із посиланням на американських конгресменів, які брали участь у Мюнхенській конференції, що Володимир Зеленський відмовився від пропозиції делегації США підписати меморандум, за яким Штати отримали б 50% від усіх майбутніх запасів мінералів в Україні. Згодом журналіст уточнив, що Україна начебто не підписала дану угоду, бо «в обмін на доступ до ресурсів не отримувала жодних гарантій безпеки».
Згодом Зеленський уточнив, що угоду не підписали через «юридичні питання».
Форум