Уряд Малі оголосив, що розриває дипломатичні відносини з Україною, через підтримку дій племен туарегів, які нещодавно розгромили колону малійських військових та російських найманців ПВК «Вагнер», йдеться в заяві малійської влади.
У комюніке уряд Малі звинувачує Україну у підтримці «тероризму в Африці, зокрема, в Малі», порушенні суверенітету країни, в «агресії щодо Малі», «порушенні міжнародного права, включаючи Статут ООН».
Влада Малі вказує на те, що представник ГУР Андрій Юсов «визнав причетність» Києва до знищення наприкінці липня повстанцями загону «вагнерівців».
Міністерство закордонних справ Сенегалу також викликало посла України Юрія Пивоварова через допис на сторінці посольства у фейсбуці, у якому український дипломат нібито виказав підтримку туарегам у Малі.
Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону 29 липня заявив, що повстанці у Малі отримали необхідну інформацію, яка допомогла їм провести операцію проти найманців ПВК «Вагнер».
Журналісти англомовного українського видання Kyiv Post отримали унікальне фото, на якому туареги позували з українським прапором, ймовірно, після рейду проти вагнерівців. У коментарі Радіо Свобода представник української розвідки Андрій Юсов сказав, що прапор не свідчить про втручання України.
Повстанський рух під назвою «Постійні стратегічні рамки для миру, безпеки та розвитку», що діє на півночі Малі, заявив про знищення десятків урядових солдатів та найманців російської групи «Вагнер» поблизу кордону з Алжиром – повідомляли міжнародні медіа з посиланням на збройний рух.
Міністерство оборони Малі підтвердило сутичку на півночі країни, заявивши про двох вбитих військовослужбовців і 10 поранених. Також відомство заявило, що вбито не менше від 20 нападників з боку повстанців.
З 2012 року ситуація в Малі нестабільна через активність радикальних сепаратистських угруповань. 2022 року внаслідок військового перевороту до влади в країні прийшла хунта на чолі з полковником Ассімі Гоїтою. Хунта підтримує дружні стосунки із Росією. Її влада підтримується у тому числі завдяки участі озброєних структур, пов’язаних із російською ПВК «Вагнер».
Найманці «Вагнер», які після заколоту червня 2023 року та подальшої загибелі засновника компанії Євгена Пригожина не уклали контракт з російською армією, здебільшого вирушили до Африки, де ПВК брала участь у бойових діях ще до початку російського масштабного вторгнення в Україну. Офіційні російські медіа діяльність «Вагнера» в Африці практично не висвітлюють.
Форум