Доступність посилання

Китай оголосив про підвищення мит для США до 125%


У заяві Міністерства фінансів Китаю наголошується, що йдеться про відповідь на підвищення мит із боку США (фото ілюстративне)
У заяві Міністерства фінансів Китаю наголошується, що йдеться про відповідь на підвищення мит із боку США (фото ілюстративне)

Китай 11 квітня заявив про чергове підвищення імпортного мита на товари із США – цього разу до 125%. Раніше вони становили 84%.

У заяві Міністерства фінансів Китаю наголошується, що йдеться про відповідь на підвищення мит із боку США. Вони напередодні досягли 145% – до «базового тарифу» в 20% додалися ще 125%.

Президент США Дональд Трамп 9 квітня пояснив своє рішення ще раз різко підвищити тарифи «неповагою, яку Китай виявляє до світових ринків.

Китай, у свою чергу, звинувачує США у розв’язанні торгової війни. На думку Пекіна, дії США порушують правила міжнародної торгівлі, базові закони економіки й суперечать здоровому глузду. На думку китайської сторони, постійне підвищення тарифів до абсурдних розмірів врешті-решт перетвориться на фарс.

Читайте також: Трамп пояснив, що з митами «потрібно виявляти гнучкість»

Голова КНР Сі Цзіньпін 11 квітня закликав Євросоюз до спільних дій на тлі протекціоністської політики США. Виступаючи під час візиту до Пекіна прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса, Сі сказав, що Китай і ЄС мають виступати у протистоянні зі США єдиним фронтом, щоб «захищати не лише свої законні права й інтереси», а й «міжнародну справедливість». Санчес закликав до більш «збалансованого підходу» у відносинах між ЄС і Китаєм.

У Євросоюзі раніше привітали рішення Трампа відкласти на 90 днів введення в силу підвищених мит для більшості країн світу (Китаю це рішення не стосувалося, для нього мито навпаки зросло). При цьому в ЄС підкреслюють, що готові як до переговорів зі США, так і до заходів.

Запровадження мит із боку США призвело до падіння індексів на провідних світових ринках, падіння курсу долара і побоювань щодо можливої глобальної рецесії. Трамп пояснює свої дії захистом інтересів США й американських компаній.

Форум

XS
SM
MD
LG