Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко помилував засудженого до страти в Білорусі громадянина Німеччини


19 липня стало відомо про смертний вирок у Білорусі громадянину Німеччини Ріко Кріґеру, який винесли 24 червня
19 липня стало відомо про смертний вирок у Білорусі громадянину Німеччини Ріко Кріґеру, який винесли 24 червня

Олександр Лукашенко помилував засудженого в Білорусі до смертної кари за звинуваченням у тероризмі громадянина Німеччини Ріко Кріґера, повідомляє 30 липня пресслужба Лукашенка.

Сьогодні стало відомо, що Кріґер подав прохання про помилування Олександру Лукашенку. Близький до пресслужби авторитарного білоруського лідера телеграм-канал «Пул Первого» писав, що Лукашенко запросив людей, залучених до процесу, почути подробиці щодо справи та порадитися.

Минулого тижня державний канал «Білорусь 1» показав сюжет із Кріґером, де він заявив, що діяв за завданням Служби безпеки України і «його обвели навколо пальця». Він також сказав, що шкодує про те, що зробив і висловив надію на помилування. За яких обставин було знято відео, невідомо.

19 липня стало відомо про смертний вирок у Білорусі громадянину Німеччини Ріко Кріґеру, який винесли 24 червня.

Суд над громадянином Німеччини Ріко Кріґером проходив у Мінському райсуді 6 червня. За інформацією правозахисного центру «Вясна», Кріґера визнали винним у «вчиненні вибуху з метою впливу на ухвалення рішень органами влади, залякування населення, дестабілізації громадського порядку (терористичний акт), вчиненого особою, яка раніше вчиняла злочин, передбачений ч. 4 ст. 295 ККУ, організовані групою, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 289 Кримінального кодексу».

Згідно зі сторінкою Кріґера в LinkedIn, він був лікарем і працював у німецькому Червоному Хресті.

Правозахисники «Вясни» також повідомляли, що справа Кріґера стосується полку Каліновського, що воює на боці України, а саме – його структурного підрозділу, іноземного механізованого батальйону Western. Натомість полк Каліновського заперечує цей зв’язок.

МЗС Німеччини в коментарі Deutsche Welle назвало смертну кару «жорстокою та нелюдяною формою покарання, яку Німеччина заперечує за будь-яких обставин».

Форум

XS
SM
MD
LG