Конкретних планів із приводу переговорів з Україною щодо мораторію на завдання ударів по цивільній інфраструктурі немає, заявив 22 квітня речник Кремля Дмитро Пєсков.
Пропозицію щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі треба проаналізувати з урахуванням досвіду «Великоднього перемир’я», заявив Пєсков, слова якого цитують російські державні ЗМІ.
«За бажання і відкритості української сторони мають бути здійснені якісь кроки для того, щоб юридично розчистити перешкоди для таких контактів. Президент Путін неодноразово заявляв про свою готовність вирішити питання шляхом переговорів», – сказав речник Путіна.
Пєсков не уточнив, які перешкоди має на увазі.
19 квітня Кремль раптово поширив заяву російського президента Володимира Путіна, який анонсував «Великоднє перемир’я». Згодом Україна і Росія обмінялися звинуваченнями у його порушенні.
Попри це, Україна запропонувала відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження. Президент України також зазначив, що дії України і надалі будуть дзеркальними – «на тишу будемо відповідати тишею, на захист від російських ударів будуть наші удари».
У Кремлі вже ввечері 20 квітня заявляли, що Путін не віддавав команди продовжувати «великоднє перемир’я» після півночі 21 квітня.
Путін 21 квітня заявив, що Москва оцінить пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. При цьому він без наведення доказів звинуватив Україну у використанні таких об’єктів у військових цілях.
В американському Інституті вивчення війни заявили, що постійна відмова Кремля пристати на пропозиції США й України щодо припинення вогню підкреслює незацікавленість Путіна в припиненні війни шляхом мирних переговорів у найближчій перспективі.
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна і Росія укладуть угоду на цьому тижні.
Читайте також: «Фальшиве Великоднє перемир’я» – конгресмен Вілсон про заяву Путіна
Форум