Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
«Кремль продовжує використовувати наративи, які російські офіційні особи неодноразово використовували для виправдання вторгнення Росії в Україну з метою подальшої мілітаризації російського суспільства в довгостроковій перспективі – ймовірно, готуючись до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО», – йдеться у звіті.
Аналітики зауважують, що 20 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив ЄС у розпалюванні «неонацистської ідеології» в Європі та заявив, що Росія «докладе всіх зусиль, щоб ця ідеологія не піднімала голову», і знищить нацизм «раз і назавжди».
У ISW зазначають, що заяви Лаврова є частиною давніх зусиль Кремля, спрямованих на використання внеску Радянського Союзу у перемогу над нацистською Німеччиною та ширших міфів про Велику Вітчизняну війну, а також на очорнення Європи і НАТО – ці зусилля спрямовані на посилення негативних настроїв серед населення Росії та підтримку мілітаризації російського суспільства в довгостроковій перспективі.
Кремль і раніше апелював до міфів Великої Вітчизняної війни, щоб переконати російське населення в тому, що їхні зростаючі соціальні та економічні жертви на користь російських військових зусиль в Україні допоможуть досягти переконливої перемоги, пишуть аналітики.
Президент Росії Володимир Путін та інші високопосадовці Кремля регулярно використовують розпливчастий термін «денацифікація» для закликів до зміни режиму в Україні та встановлення проросійського маріонеткового уряду, а заяви про те, що нібито нацисти контролюють український уряд, Путін використав для виправдання повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.
У ISW додають, що Кремль все частіше застосовує ту ж тактику, яку він використовував проти України, щодо Фінляндії та колишніх радянських республік, включаючи Естонію та Молдову, щоб виправдати свої спроби контролювати незалежні країни та створити інформаційні передумови для можливої майбутньої російської агресії.
Читайте також: Президент Дуда відповів на погрози Наришкіна на адресу Польщі та країн Балтії
У Кремлі 3 березня заявили, що Росія «продовжує спеціальну військову операцію (так РФ називає війну проти України), щоб досягти всіх тих цілей, які були поставлені від самого початку». Росія раніше метою «спецоперації» називала «демілітаризацію і денацифікацію України».
Форум