У Кремлі заявили про досягнення «певного прогресу» в переговорах про можливе мирне врегулювання для припинення війни Росії в Україні.
«Ми вважаємо, що певний прогрес можна вже констатувати, це прогрес, пов’язаний із тим тимчасовим мораторієм, якого дотримувалася Росія, щодо заборони ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури. Тому певні напрацювання вже є, але попереду багато складних обговорень», – сказав речник російського президента Дмитро Пєсков 18 квітня.
Він заявив про це, коментуючи слова державного секретаря США Марко Рубіо, який сказав, що Сполучені Штати можуть припинити спроби досягти мирної угоди між Росією й Україною, якщо не буде чітких ознак того, що угода може бути укладена.
18 квітня перед відльотом із Парижа, де напередодні відбулися перемовини за участю України, США, Франції, Британії і Німеччини, Рубіо зазначив, що США очікують результату перемовин щодо завершення війни РФ в Україні «у найближчі дні, не тижні», і якщо цього не станеться, вони будуть змушені зосередитися на інших пріоритетах.
«Я говорю про питання днів, а не тижнів, чи це війна, яку можна закінчити, чи ні. Якщо це можливо, ми готові зробити все можливе, щоб сприяти цьому й забезпечити, щоб це сталося, щоб це закінчилося довготривалим і справедливим способом. Якщо це неможливо, якщо ми настільки далекі один від одного, що цього не станеться, тоді я думаю, що президент, ймовірно, перебуває в тому моменті, коли він скаже: «Ну, ми закінчили», – додав держсекретар.
Президент США Дональд Трамп напередодні заявив, що очікує почути позицію Росії щодо припинення вогню до кінця тижня.
Офіційно Москва заявляє, що прагне миру, але на своїх умовах, серед яких не лише відмова України від окупованого Криму і чотирьох областей, про незаконну анексію яких заявляє Москва, при цьому не контролюючи їх повністю, а й відмова від вступу до НАТО і, ймовірно, інші поступки.
Останнім часом президент США Дональд Трамп кілька разів заявляв, що Росії необхідно переходити від слів до справи і показати своє прагнення до миру. Водночас президент США заявив, що відповідальність за війну несе не тільки президент Росії Володимир Путін, який її розв’язав, але і український лідер Володимир Зеленський і попередник Трампа на посаді президента США Джо Байден, які, на думку Трампа, нічого не зробили, щоб її уникнути.
Форум