Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вітає рішення Верховного суду, яким підтверджено чинність і обов’язковість застосування українського правопису, чинна редакція якого була затверджена постановою Кабінету міністрів 22 травня 2019 року, йдеться 29 травня на сайті уряду.
Тарас Кремінь нагадав, що в січні 2021 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису.
«Як уповноважений із захисту державної мови я відстоював непохитність аргументів уряду як в апеляційному, так і у Верховному суді. Вони довели чинність та обов’язковість застосування українського правопису», – наголосив він.
Кремінь наполягає на необхідності використання чинного правопису в усіх сферах суспільного життя.
«Ми вимагаємо використовувати правопис повсюдно, але водночас наполягаємо на тому, щоб Міністерство освіти і науки України посилило своє відповідальне лідерство та спонукало до виконання дорожньої карти», – сказав мовний омбудсмен.
Він також розповів, що з 2025 року національний мультимедійний тест проводитиметься на основі чинної редакції українського правопису.
22 травня 2019 року Кабінет міністрів України схвалив нову редакцію українського правопису.
Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Новий правопис почав діяти 3 червня того ж року.
22 травня цього року закінчилися пʼять років, відведені на «плавний перехід» до повного впровадження нового українського правопису.
Форум