На військовому летовищі Pratica di Mare біля Риму високі посадовці Італії зі словами подяки зустріли бригаду українських лікарів, яка прибула для допомоги італійським медикам у лікуванні хвороби COVID-19, від епідемії якої значно потерпають Апенніни.
Літак із Києва зустрічали міністр закордонних справ Італії, очільники Департаменту цивільного захисту, представники обласної адміністрації Марке й українські дипломати.
«Щиро дякуємо Україні й її медикам за цей жест солідарності і міжнародної підтримки. Італія цього ніколи не забуде», – заявив під час зустрічі міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо.
Італійська сторона високо оцінила допомогу й підтримку з боку України, зазначив для Радіо Свобода радник-посланник посольства України в Італії Дмитро Воловників.
Про прибуття українських лікарів повідомили багато італійських видань і державні телеканали. Вони зауважують, що, після Албанії і Польщі, Україна стала черговою країною Східної Європи й Західних Балкан, яка надає конкретну підтримку Італії.
За рішенням Департаменту цивільного захисту Італії, медичні фахівці з України протягом двох тижнів працюватимуть у лікарнях області Марке в містах Урбіно і Пезаро. З-поміж 21 регіону країни Марке нині на шостому місці за кількістю інфікованих на коронавірус: там понад 4 тисячі хворих, понад 570 осіб померли.
Завдання української групи медиків у складі 20 фахівців – не лише допомагати італійським колегам, але й переймати досвід лікування нової хвороби. «Допомагаючи Італії, ми допоможемо собі», – сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час відправки літака з Києва. За його даними, на Апеннінах близько сотні українців перебувають у реанімаціях. На півострові живе одна з найчисленніших громад українців – за офіційними даними, 240 тисяч.
Українські інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи і медсестри забезпечені засобами індивідуального захисту, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Відповідно до указу президента Володимира Зеленського про допомогу Італії, оплату лікарям також гарантує українська держава.
Наступного тижня до Італії прибудуть іще два рейси з України з гуманітарною допомогою. Один доставить спиртові засоби дезінфекції, інший – вертоліт-реанімацію для транспортування хворих.
Протягом півтора місяця, відколи Італію значно уразила епідемія корона вірусу, там зареєстровані загалом майже 120 тисяч інфікованих. Нині налічують понад 85 тисяч вірус-позитивних близько 20 тисяч людей одужали. В країні найвищий у світі рівень летальних випадків – 12,2 відсотка, це понад 14 з половиною тисяч померлих, серед яких 4 громадянки України. Тут також велике число інфікованих медиків – понад 11 тисяч, 78 із них померли.
В Італії діють суворі обмежувальні заходи, поки що офіційно до 13 квітня. Кількість нових випадків дуже повільно йде на спад (не так швидко, як передбачали), тому урядовий комітет науковців ще не радить кінцевої дати завершення карантину. Експерти застерігають, проте, що повернення до нормального життя буде відбуватися поетапно і з дотриманням усіх заходів індивідуального захисту й безпеки.
Загалом у світі, за даними Центру даних про коронавірус Університету імені Джонза Гопкінза у США, на цей час підтверджені 1 139 207 випадків коронавірусного захворювання, з них 60 873 людини від нього померли, 221 566 уже видужали.