Доступність посилання

Келлог розповів, на які поступки США очікуватиме від Росії в рамках завершення війни проти України


На думку Кіта Келлога, Путін матиме піти на «територіальні поступки», хоча він не уточнив, яких саме регіонів вони можуть стосуватися
На думку Кіта Келлога, Путін матиме піти на «територіальні поступки», хоча він не уточнив, яких саме регіонів вони можуть стосуватися

У рамках мирного врегулювання війни Росії проти України Сполучені Штати очікуватимуть від Москви певних поступок, заявив спеціальний посланець Кіт Келлог 15 лютого.

Про це він сказав на дискусійній панелі в рамках Мюнхенської конференції з безпеки, відповідаючи питання про очікування Вашингтона від президента РФ Володимира Путіна.

На думку Келлога, Путін матиме піти на «територіальні поступки», хоча він не уточнив, яких саме регіонів вони можуть стосуватися.

«Деякі територіальні (поступки – ред.), це може бути згода відмовитися від застосування сили в майбутньому. З політичного боку… ми хочемо спробувати змусити його до дій, які йому некомфортні», – сказав він.

Читайте також: Рубіо і Сибіга обговорили необхідність «сміливої дипломатії» для припинення війни ­– Держдеп

Зокрема, він згадав про відносини Росії з КНДР, Іраном і Китаєм, які вона використовує для підтримки своєї агресії проти України:

«Ми спробуємо розірвати союзи, які він зараз має. Він має союз із Північною Кореєю, Іраном, Китаєм, яких раніше не було, тобто не було чотири роки тому».

У Держдепартаменті США цього тижня заявили, що спеціальний посланець президента США з питань Росії та України Кіт Келлог відвідає Німеччину, Бельгію й Україну з 13 по 22 лютого. Метою візиту там назвали «просування мети президента Трампа щодо забезпечення миру через силу в Україні та захисту інтересів національної безпеки США».

Читайте також: Келлог не вважає, що Європа має брати безпосередню участь в мирних переговорах

Президент США Дональд Трамп заявив 3 лютого, що хоче домовитися з Україною про угоду, яка забезпечить доступ США до рідкісноземельних мінералів, що використовуються в електроніці.

Згодом Зеленський заявив, що Україна відкрита до укладання угоди зі США щодо доступу до рідкісноземельних копалин і потребує гарантій безпеки від союзників як частини будь-якого врегулювання.

За словами президента, до 20% мінеральних ресурсів України, включаючи близько половини родовищ рідкісноземельних елементів, перебувають під російською окупацією. Він припустив, що Москва може відкрити доступ до цих ресурсів для своїх союзників – Північної Кореї та Ірану.

Форум

XS
SM
MD
LG