Канада запровадила санкції проти 10 громадян Білорусі та 12 білоруських компаній й установ, «відповідальних за порушення прав людини у країні та залучених до підтримки російського вторгнення до України», йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ країни.
«Серед установ, проти яких сьогодні (27 січня – ред.) були запроваджені санкції, – три білоруські державні організації, які за вказівкою чинного режиму постійно брали участь у систематичному порушенні прав людини шляхом утисків, насильства й інших знущань над білоруським населенням», – йдеться у поширеній заяві.
Зазначається, що канадські санкції були також запроваджені проти «дев’яти установ, що входять до білоруського військово-промислового комплексу, через їхню участь у виробництві й постачанні військового обладнання, яке відправляється до Росії й використовується у загарбницькій війні проти України».
«Деякі керівники цих організацій також потрапили під санкції», – зауважили у МЗС Канади.
У відомстві додали, що ці санкції погоджені із Великою Британією, уряд якої 27 січня також запровадив аналогічні обмежувальні заходи проти Білорусі.
Канадські санкції були запроваджені «проти дружини Олександра Лукашенка Галини, головного управління по боротьбі з організованою злочинністю й корупцією, КДБ й низки інших державних відомств». Усе майно та кошти підсанкційних осіб на території Канади заморожуються, а їм самим забороняється в’їзд до країни, уточнили у пресслужбі.
Окрім цього, під санкції потрапили білоруські виробники військової техніки.
Канада вже 16 разів оголошувала про розширення санкцій проти Білорусі – станом на зараз під дією канадських обмежувальних заходів перебувають понад 230 громадян Білорусі і понад 80 компаній й установ.
Раніше представники Угорщини заблокували спільне звернення країн Євросоюзу щодо невизнання президентських виборів у Білорусі, повідомили Радіо Свобода поінформовані джерела в Брюсселі. Не маючи підписів представників усіх 27 країн ЄС, верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас разом із єврокомісаркою з питань розширення Мартою Кос оприлюднила власну заяву, в якій вони наголосили, що голосування 26 січня в Білорусі не було вільним і справедливим, і закликали білоруську владу звільнити всіх політичних в’язнів, «включаючи співробітника представництва ЄС», а також допустили нові санкції проти Білорусі.
За даними білоруської Центральної виборчої комісії, Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року, набрав 86,8% голосів на виборах 26 січня, результати яких не визнають на Заході.
Лукашенка вже всьоме поспіль оголошують переможцем виборів, і нинішній оголошений показник – максимальний за час проведення електоральних процедур у цій країні.
У списках для голосування було ще чотири прізвища, максимального серед аутсайдерів результату досяг Сергій Сиранков, якому нарахували 3,21% голосів виборців. 3,6% виборців проголосували проти всіх.
Форум