Голова зовнішньополітичної служби Європейського союзу Кая Каллас заявила, що передчасне просування переговорів для припинення війни не матиме позитивного результату для України.
«Занадто раннє просування переговорів насправді буде поганою угодою для України. Всі інші гравці у світі уважно стежать за тим, як ми діємо в цьому випадку. Тому нам справді потрібно бути сильними. Сирія показує нам, що Росія не непереможна, і ми не маємо недооцінювати свою власну силу», – сказала Каллас 19 грудня у Брюсселі після прибуття на засідання Європейської ради.
За її словами, під час зустрічі лідери ЄС говоритимуть про те, «як ми будемо більше підтримувати Україну».
Читайте також: Рютте виступив проти публічного обговорення ймовірної мирної угоди між Україною та Росією
Про те, що говорити зараз про мирні переговори – зарано, заявив і президент Литви Гітанас Науседа.
«Я чую чутки щодо можливих мирних переговорів. І на мою думку – зарано. Бо наразі Росія у наступальному режимі, Росія просувається, відчуває сильнішу позицію у будь-яких можливих переговорах. І це призведе не до справедливого і стійкого миру. Якщо ми будемо намагатися зробити щось у цій ситуації – це буде несправедливий і нестійкий мир», – цитує Науседу кореспондентка Радіо Свобода.
Росія не демонструє готовності до переговорів, і в цій ситуації потрібно робити все можливе, щоб зробити Україну сильнішою, і тільки після цього йти на переговори, додав Науседа, прибуваючи на саміт лідерів ЄС.
Читайте також: Спецпредставник США з питань України вважає, що війна може «вирішитися протягом кількох місяців»
Президент Володимир Зеленський напередодні сказав, що наступного року Україна робити все, щоб «вийшло бути сильними і вже переходити до дипломатії».
Нещодавно Зеленський заявляв, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій і треба шукати дипломатичні рішення. А перед цим в розмові з Sky News він допустив закінчення гарячої фази війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО, що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».
Спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог напередодні висловив переконання, що Україна і Росія вже готові до мирних переговорів.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 6 грудня заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати Україною частини територій.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) неодноразово наголошували, що Росія не зацікавлена в добросовісних переговорах з Україною і сяде за стіл переговорів лише тоді, коли відчує, що досягла максимальних поступок щодо суверенітету України, «зокрема шляхом усунення законного уряду України і повного вилучення з розмови українських представників».
Читайте також: Відразу після інавгурації Трампа Україна отримає «додатковий шанс наблизити справедливий мир» – Сибіга
Форум