Доступність посилання

Міністр оборони Латвії про миротворців: в Європі є близько двох мільйонів солдатів, «ми можемо зробити багато»


«В Європі близько 2 мільйонів солдатів, тобто 2 мільйони у формі. Тож насправді ми можемо зробити багато. Інше питання, наскільки ми ефективні, наскільки здатні сформувати мобільні сили»
«В Європі близько 2 мільйонів солдатів, тобто 2 мільйони у формі. Тож насправді ми можемо зробити багато. Інше питання, наскільки ми ефективні, наскільки здатні сформувати мобільні сили»

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що в Європі є близько двох мільйонів солдатів, «ми можемо зробити багато».

«Є країни, які зараз також обговорюють, розглядаючи на національному рівні, що вони можуть зробити. Звичайно, задіяність надзвичайно важлива. Ми повинні пам’ятати, що в Європі близько 2 мільйонів солдатів, тобто 2 мільйони у формі. Тож насправді ми можемо зробити багато. Інше питання, наскільки ми ефективні, наскільки здатні сформувати мобільні сили. І знову ж таки, це ширший контекст. Що таке мирна угода або рамки припинення вогню? Отже, є кілька частин пазлу, які ми повинні скласти», – сказав він.

Тому, як зауважив латвійський міністр, обговорюються «сили запевнення».

«І Латвія, ми вважаємо, що потенційно також, звичайно, зробить свій внесок, але знову ж таки, це пов’язано конкретно з мирною угодою чи параметрами припинення вогню», – зазначив міністр.

За його словами, для Латвії, для деяких інших країн, які розташовані на східному фланзі, слід також забезпечити регіональний захист від країн-агресорів.

«Тому, звісно, надаючи військових чи представників чи внесок до «сил заспокоєння» в Україні, ми не повинні послаблювати власну оборону, перебуваючи на кордоні з країною-агресором. І ми сприймаємо це дуже серйозно», – додав Спрудс.

10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбувається перше засідання міністрів оборони 30 країн у форматі «коаліції охочих» забезпечити в Україні довгостроковий мир, започаткованому в лютому Францією та Британією.

27 березня у Парижі зібралися лідери 27 країн на саміті, щоб обговорити гарантії для України після можливого припинення вогню, зокрема можливе розміщення на її території сил «коаліції охочих».

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що західні контингенти в Україні, які пропонує «коаліція охочих» на чолі з Францією та Британією, не будуть розміщені на лінії зіткнення, а діятимуть у стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.

Форум

XS
SM
MD
LG