Доступність посилання

Макрон або Стармер могли б говорити з Путіним від імені коаліції – президент Фінляндії


Президент Франції Емманюель Макрон (п) і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер (ц) із главою української держави Володимиром Зеленським (л)
Президент Франції Емманюель Макрон (п) і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер (ц) із главою української держави Володимиром Зеленським (л)

Країни так званої «коаліції охочих», які готові брати участь у забезпеченні гарантій безпеки України після можливого укладення перемир’я з Росією, виступають за те, щоб один із лідерів об’єднання вступив у прямий контакт із президентом Росії Володимиром Путіним. Про це заявив президент Фінляндії Олександр Стубб 3 квітня на пресконференції з австрійським президентом Александром ван дер Белленом.

За словами Стубба, особисто він готовий підтримати в цій ролі президента Франції Емманюеля Макрона або британського прем’єра Кіра Стармера.

Як заявив фінський президент, питання про єдиного представника коаліції країни, що входять до неї, обговорювали на зустрічі в Парижі 27 березня. При цьому Стубб наголосив, що, хоч хто б вступив у контакт із Путіним, він повинен мати чітко скоординовану з усіма учасниками групи переговорну позицію.

До неформальної «коаліції охочих» входять близько 30 країн – це більшість держав ЄС, а також Канада та Австралія. США у цьому числі немає. Кілька країн заявляли про готовність надіслати в Україну війська для підтримання миру, інші – надавати підтримку в іншій формі. Франція та Велика Британія – неформальні лідери цієї коаліції.

Макрон неодноразово до російського вторгнення в Україну в 2022 році зустрічався з Путіним, кілька разів телефонував йому і після вторгнення, але остання така розмова відбулася вже понад два роки тому. Стармер очолив британський уряд торік і з Путіним не спілкувався. У Кремлі заявляють, що відкриті до діалогу, але при цьому категорично заперечують можливість розміщення в Україні іноземних контингентів, до яких входили б представники країн НАТО.

Форум

XS
SM
MD
LG