Доступність посилання

ТОП новини

ISW: кілька чинників свідчать, що Росія готується до конфлікту з НАТО швидше, ніж припускали на Заході


Поміж іншого, ISW фіксує, що Володимир Путін, ймовірно, намагається стабілізувати фінансове становище Росії в довгостроковій перспективі
Поміж іншого, ISW фіксує, що Володимир Путін, ймовірно, намагається стабілізувати фінансове становище Росії в довгостроковій перспективі

Росія може готуватися до масштабного протистояння з Північноатлантичним альянсом, припускає Інститут дослідження війни у звіті від 20 березня.

«Кілька російських фінансових, економічних та військових індикаторів свідчать про те, що Росія готується до масштабного конвенційного конфлікту з НАТО, не негайно, але, можливо, у коротші строки, ніж раніше припускали деякі західні аналітики», – йдеться в документі.

ISW фіксує, що Володимир Путін, ймовірно, намагається стабілізувати фінансове становище Росії в довгостроковій перспективі, а ВВП країни, за оцінкою Міжнародного валютного фонду, зросте на 2,6% у 2024 році. При цьому економіка Росії в 2023-му зростала швидше, ніж у всіх країн «Групи семи».

Читайте також: Дуда: за два-три роки Росія може мати потенціал для нападу на НАТО

Серед інших чинників, на які вказує Інститут:

  • реформи в російському війську, щоб «одночасно продовжувати війну в Україні та розширювати конвенційні спроможності Росії в довгостроковій перспективі» в рамках підготовки до ймовірного широкомасштабного конфлікту з НАТО в майбутньому
  • міністр оборони РФ Сергій Шойгу раніше окреслював поточні зусилля зі зміцнення конвенційних військових спроможностей Росії – «швидше за все, радше як частину довгострокових зусиль Росії з підготовки до потенційної звичайної війни з НАТО, ніж як частину війни проти України»
  • кадрові зміни в Міноборони РФ: зокрема, напередодні Шойгу представив свого нового заступника з матеріально-технічного забезпечення генерал-лейтенанта Андрія Булигу; штаб матеріально-технічного забезпечення ЗС РФ, який очолив Булига, відповідає за організацію та координацію логістичного забезпечення російських військ як у мирний, так і у воєнний час

Днями президент Польщі Анджей Дуда заявив, що за два-три роки Росія може мати військовий потенціал для нападу на НАТО.

Ця заява пролунала після лютневих звітів данської розвідки, в яких йшлося про те, що Москва може здійснити напад на НАТО протягом трьох-п’яти років. Медіа не вдалося перевірити зміст жодної з цих доповідей.

Читайте також: Найбільшою загрозою для безпеки Чехії є нинішній режим Росії – парламент

У січні голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер заявив, що альянс потребує «трансформації підходу до ведення війни». Згодом він додав, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією.

Також у січні прем’єрка Естонії Кая Каллас попередила, що в Європи є три-п’ять років, щоб «підготуватися до можливої військової загрози Росії на східному фланзі Північноатлантичного альянсу».

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у грудні 2023 року припустив в інтервʼю виданню Welt am Sonntag, що Європа має «близько 5-8 років, щоб надолужити втрачене, з погляду збройних сил, промисловості та суспільства».

Форум

XS
SM
MD
LG