Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані засудили до побиття і восьми років ув’язнення відомого режисера, він залишив країну  


Його звинувачують у «змові з метою нанесення шкоди національній безпеці»
Його звинувачують у «змові з метою нанесення шкоди національній безпеці»

Іранський режисер Мохаммад Расулоф 13 травня заявив, що таємно покинув Іран після того, як йому повідомили, що його засудили до биття батогом і восьми років ув’язнення.

Його звинувачують у «змові з метою нанесення шкоди національній безпеці».

«У мене було небагато часу, щоб прийняти рішення. Мені довелося вибирати між в’язницею і виїздом з Ірану. З важким серцем я обрав вигнання», – написав Расулоф.

Його заява була опублікована компаніями, які займаються дистрибуцією його останнього фільму «Насіння священного інжиру» (The Seed Of The Sacred Fig). На режисера чинився тиск з боку іранської влади, яка вимагала зняти фільм з Каннського кінофестивалю, що розпочнеться цього тижня.

Сюжет фільму тримався в таємниці. На початку цього місяця стало відомо, що він розповідає історію іранського судді, який бореться з параноєю. Його недовіра посилюється після того, як на тлі зростаючих загальнонаціональних протестів зникає його пістолет. Він підозрює дружину і дочок у крадіжці зброї і вводить жорсткі обмеження вдома.

У 2017 році у режисера забрали паспорт і заборонили виїзд з країни. Він був ув’язнений у червні 2022 року та був звільнений у лютому 2023 року в рамках масової амністії.

У 2020 році Расулоф отримав головний приз Берлінського кінофестивалю за фільм «Зла немає» (There Is No Evil), який розповідає чотири історії, тісно пов’язані з темами смертної кари в Ірані та особистих свобод в умовах гноблення.

Масові вуличні протести розпочалися в Ірані у вересні 2022 року після смерті студентки Махси Аміні, яку затримала поліція моралі за неправильне носіння хіджабу. За твердженнями поліції, у Аміні стався інсульт; її родичі впевнені, що поліцейські забили до смерті.

Протести тривали кілька місяців і стали одним із найсерйозніших викликів іранському консервативному керівництву за останні кілька десятиліть. Сотні людей загинули в сутичках, тисячі були заарештовані, кілька учасників протестів страчені.

Минулого року в Ірані стратили щонайменше 834 людини, що на 43 відсотки більше, ніж у 2022 році – йдеться у спільній доповіді Іранської правозахисної групи (IHR) і паризької організації «Разом проти смертної кари»

Форум

XS
SM
MD
LG