Єврокомісія відзвітувала послам країн-членів про прогрес, досягнутий Україною у відповідності критеріям, необхідним для відкриття переговорів про її вступ до ЄС. Документ із висновками опинився у розпорядженні Радіо Свобода.
Зауваження до України зберігалися в антикорупційній галузі, і Єврокомісія відзначає в цьому контексті рішення про збільшення чисельності штату Національного Антикорупційного Бюро до тисячі осіб у грудні 2023-го. Згадане також рішення, яким Агентству з питань запобігання корупції дозволили перевіряти законність придбання майна декларантами до вступу на державну службу та перевіряти уже перевірені активи, якщо надійшла нова інформація.
Згаданий у звіті й закон про лобіювання, який передбачає створення реєстру прозорості та конкретний режим перевірки. Завершеним Єврокомісія вважає і цей крок з огляду на схвалення у березні 2024-го закону, який передбачає відповідальність за порушення.
Читайте також: Напередодні саміту G7 міністри Єврогрупи підтвердили підтримку України
Вважається також, що Україна вжила заходів у галузі захисту прав нацменшин, виконавши рекомендації Венеційської комісії від червня та жовтня 2023 року. Перелічені конкретні законодавчі ініціативи від грудня 2023 року до червня 2024-го, зокрема, схвалення Методики використання мов національних меншин, Дорожньої карти з питань освіти для нацменшин, визначення переліку населених пунктів, де поширюються окремі права нацменшин та змін до програми «Єдність у різноманітності».
Єврокомісія відзначає, що цей крок завершено, оскільки Венеційська комісія не робила нових зауважень після своїх рекомендацій. Отже, Україна вжила всіх необхідних заходів, ідеться у звіті. Згадані й двосторонні переговори з Угорщиною, спрямовані на подальше посилення захисту нацменшин, що тривають.
Єврокомісія також посилається на свою рекомендацію Україні продовжувати боротися з корупцією, розслідуючи надалі відповідні кейси. За перші чотири місяці 2024 року НАБУ і САП, сказано у звіті, порушили 164 справи і висунули обвинувальні акти 54-м особам.
Читайте також: FT: США готові виділити Україні кредит на 50 млрд доларів, якщо ЄС продовжить санкції проти Росії
«Україна продовжує стабільно просуватися на шляху реформ для вступу до ЄС і виконала всі чотири кроки», – резюмує Єврокомісія.
7 червня Єврокомісія представила оцінку послам країн-членів Євросоюзу, які мають схвалити переговорну рамку і дати зелене світло фактичному старту переговорів про вступ, скликавши міжурядову конференцію.
Втім, представник Угорщини висловив заперечення, зазначивши, що Будапешт не вважає задовільним виконання пункту, пов’язаного з нацменшинами. Чергова спроба здолати опір Угорщини й домовитися про скликання конференції відбудеться наступного тижня.
Форум