Доступність посилання

Гарвард подав до суду на адміністрацію Трампа через заморожування фінансування


У позові, поданому до федерального суду в Бостоні, йдеться, що уряд розпочав широку атаку на фінансування передових досліджень в університетах по всій Америці
У позові, поданому до федерального суду в Бостоні, йдеться, що уряд розпочав широку атаку на фінансування передових досліджень в університетах по всій Америці

Гарвардський університет 21 квітня подав до суду через заморожування президентом США Дональдом Трампом мільярдів доларів федерального фінансування після того, як університет відхилив перелік вимог Білого дому, які, за його словами, підривають його незалежність.

У позові, поданому до федерального суду в Бостоні, йдеться, що уряд розпочав широку атаку на фінансування передових досліджень в університетах по всій Америці.

«У цій справі йдеться про спроби уряду використати припинення федерального фінансування як важіль для отримання контролю над прийняттям академічних рішень у Гарварді», – йдеться в позові.

За словами президента університету Алана Гарбера, подали позов про припинення заморожування фінансування, оскільки «воно є незаконним і виходить за рамки повноважень уряду».

«Уряд назвав реакцію університету на антисемітизм виправданням своїх незаконних дій. Як єврей і як американець, я дуже добре знаю, що є обґрунтовані побоювання щодо зростання антисемітизму. Для ефективного вирішення проблеми потрібні розуміння, намір і пильність. Гарвард серйозно ставиться до цієї роботи. Ми продовжуватимемо боротися з ненавистю з невідкладністю, якої це вимагає», – йдеться у заяві.



Речник Білого дому Гаррісон Філдс заявив у своїй заяві, що «золота жила федеральної допомоги» таким установам, як Гарвард, добігає кінця.

«Кошти платників податків – це привілей, і Гарвард не відповідає основним умовам, необхідним для отримання доступу до цього привілею», – сказав Філдс, якого цитує агенція Reuters.

Читайте також: Влада США погрожує Гарварду позбавленням права приймати іноземних студентів

11 квітня американська влада надіслала до Гарварда лист, у якому заявила, що збереже федеральне фінансування, якщо університет проведе широкі реформи (йдеться про загальну суму майже дев’ять мільярдів доларів). Серед вимог, висунутих університету, – провести реформи в управлінні, в тому числі скоротити вплив викладачів, які «більш віддані активізму, ніж науковій діяльності», відмовитися приймати студентів, «ворожих американським цінностям та інститутам», а також повідомляти поліції про володарів грін-карт, які порушують правила поведінки, припинити всі програми різноманітності, справедливості та інклюзивності тощо.

Міністерка внутрішньої безпеки Крісті Ноем звинуватила іноземних студентів та викладачів Гарварда з візами університету у висловленні «антисемітської ненависті» до єврейських студентів після нападу «Хамасу» (угруповання, визнане терористичним у ЄС та США) на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.

Президент Гарвардського університету Алан Гарбер заявив, що університет не піде назустріч вимогам уряду. У навчальному закладі вважають, що таким чином Білий дім намагається контролювати університетську спільноту.

Гарвард став першим елітним вишем, який відкрито відмовився виконувати вимоги адміністрації Трампа, яка заморозила сотні мільйонів доларів федерального фінансування для численних університетів, змушуючи навчальні заклади внести зміни в політику. Влада США також розпочала процедуру депортації деяких затриманих іноземних студентів, які брали участь у пропалестинських демонстраціях, а для сотень інших студентів скасували візи.

Форум

XS
SM
MD
LG