Один український військовий загинув, ще троє зазнали осколкових поранень внаслідок обстрілів із боку підтримуваних Росією бойовиків минулої доби на Донбасі, повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.
За повідомленням, поранені перебувають в лікувальних закладах, стан їхнього здоров’я – задовільний.
За даними штабу ООС, протягом 12 вересня в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 10 порушень режиму припинення вогню.
Підтримувані Росією бойовики обстрілювали позиції ООС поблизу Нью-Йорка, Невельського, Верхньоторецького, Причепилівки, Катеринівки, Зайцева, Золотого-4. Обстріли велися зі станкових протитанкових гранатометів, стрілецької зброї, протитанкового ракетного комплексу, великокаліберних кулеметів, із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 120 калібру, повідомили в пресцентрі ООС.
Станом на 7:00 13 серпня зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню: в районі населеного пункту Зайцеве українські позиції були обстріляні з гранатометів різних систем.
«На обстріли противника українські захисники відкривали вогонь у відповідь. Про всі факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ, застосувавши встановлений координаційний механізм», – йдеться в повідомленні.
Підтримуване Росією угруповання «ДНР» про обстріли станом на ранок 13 вересня не повідомляє, угруповання «ЛНР» звинувачує ЗСУ в одному обстрілі своїх позицій.
11 вересня, за даними штабу ООС, на Донбасі загинули двоє українських військових, дев’ятеро – зазнали поранення, ще один – бойового травмування.
Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.
За даними української делегації в Тристоронній контактній групі, за рік дії режиму припинення вогню на Донбасі станом на 27 липня 2021 року зафіксували 1995 обстрілів, загинули 45 військових, 163 – поранені.