Доступність посилання

ТОП новини

У Держдепі США прокоментували рішення влади Нігеру розірвати дипвідносини з Україною і можливий вплив РФ


Але коли йдеться про російську присутність в Африці, то США спостерігають дестабілізуючу роль Росії.
Але коли йдеться про російську присутність в Африці, то США спостерігають дестабілізуючу роль Росії.

У Державному департаменті США відреагували на рішення африканської країни Нігер розірвати дипломатичні відносини з Україною і на твердження, чи це є свідченням тенденції, що країни Африки все більше наближаються до РФ.

«Ми бачили російське втручання в різних країнах цього регіону. Що стосується відносин з Україною – ми завжди вважаємо, що дипломатичні відносини є важливими, і що країнам корисно розмовляти одна з одною і мати можливість вирішувати суперечки і розв’язувати проблеми, які у них виникають. Саме тому дипломатія є важливою. Тому ми б заохочували ці країни продовжувати розмовляти одна з одною», – заявив на брифінгу 8 серпня речник Держдепу США Метью Міллер.

Але коли йдеться про російську присутність в Африці, то, за його словами, США спостерігають дестабілізуючу роль Росії.

«Ми бачили дестабілізуючу присутність «Групи Вагнера» протягом останніх кількох років. І ми помітили, що кожного разу, коли ПВК «Вагнер» приходить, кожного разу, коли Росія приходить до Західної Африки, як і по всьому світу, ми бачимо, що вони сіють хаос і нестабільність на своєму шляху», – додав Міллер.

Африканська країна Нігер оголосила 6 серпня про розрив дипломатичних відносин з Україною через висловлювання офіційних осіб, які нібито свідчать про підтримку Україною угруповань, що беруть участь у бойових діях у сусідньому Малі.

У МЗС України заявили, що наведені звинувачення на адресу України «не витримують жодної критики, є безпідставними й такими, що не відповідають дійсності».

За день до цього уряд Малі оголосив, що розриває дипломатичні відносини з Україною, через підтримку дій племен туарегів, які нещодавно розгромили колону малійських військових і російських найманців ПВК «Вагнер».

У комюніке уряд Малі звинуватив Україну в підтримці «тероризму в Африці, зокрема, в Малі», порушенні суверенітету країни, в «агресії щодо Малі», «порушенні міжнародного права, включаючи Статут ООН».

Влада Малі вказує на те, що представник ГУР Андрій Юсов «визнав причетність» Києва до знищення наприкінці липня повстанцями загону «вагнерівців».

Журналісти англомовного українського видання Kyiv Post отримали унікальне фото, на якому туареги позували з українським прапором, ймовірно, після рейду проти вагнерівців. У коментарі Радіо Свобода представник української розвідки Андрій Юсов сказав, що прапор не свідчить про втручання України.

Українське Міністерство закордонних справ назвало прикрим і поспішним рішення влади Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною і заявило, що Київ залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на ці «недружні дії».

Форум

XS
SM
MD
LG