Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен в інтерв’ю Bloomberg заявила, що пропонує «припинити дискусію про червоні лінії».
«Найважливіша червона лінія вже перейдена. І це сталося, коли росіяни увійшли на територію України», – сказала вона.
Фредеріксен відкинула будь-які припущення про те, що дозвіл Україні використовувати західні ракети для завдавання ударів по території Росії означатиме ескалацію і що це втягне у війну союзників Києва. Тому, за її словами, «обмеження на застосування зброї треба зняти».
«Зараз ми бачимо Росію, яка зближується з Північною Кореєю та Іраном. І я не думаю, що Росія зможе влаштувати повномасштабну війну в Європі без допомоги Китаю, на жаль. Тож це не європейський конфлікт, це глобальний конфлікт, і наслідки його надзвичайно високі», – наголосила Метте Фредеріксен.
Минулого тижня видання The Times написало, що Велика Британія «сама не діятиме» в питанні надання Україні дозволу завдавати ударів далекобійною зброєю по цілях у Росії.
У британському уряді вважають, що американські системи наведення мають вирішальне значення для ураження цілей далекобійними ракетами. Лондон вважає, що США, швидше за все, дадуть дозвіл на удари на сесії Генеральній асамблеї ООН, яка відкрилася 10 вересня, хоча в адміністрації президента Джо Байдена є розбіжності щодо цього.
Речник Держдепартаменту США Меттью Міллер 16 вересня у відповідь на запитання журналістів, чи ухвалене рішення про удари далекобійною американською зброєю по цілях у Росії, відповів, що у нього «немає ніяких оголошень» про зміни в політиці Білого дому з цього питання.
Перед цим після спільного візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена та його британського колеги Девіда Леммі до Києва, газета The Guardian з посиланням на джерела написала, що Велика Британія дозволила Україні використовувати крилаті ракети Storm Shadow для ударів по цілях на території Росії. Однак ніяких публічних оголошень ані під час візиту, ані після нього зроблено не було.
Форум