Доступність посилання

ТОП новини

Бобровська пояснила, хто і як будував фортифікації на Харківщині


Депутатка припустила, що комітет запросить військових поговорити про те, що ж насправді відбувається із першою і другою лінією фортифікаційних споруд на Харківщині та в інших областях
Депутатка припустила, що комітет запросить військових поговорити про те, що ж насправді відбувається із першою і другою лінією фортифікаційних споруд на Харківщині та в інших областях

За побудову фортифікаційних споруд на першій і другій лініях оборони відповідали військові підрозділи, стверджує народна депутатка України, членкиня комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки Соломія Бобровська (фракція «Голос»).

«Першу лінію будували не цивільні, за це були відповідальні військові підрозділи. Переважно це мінування, це перешкоди природного і неприродного характеру. Ми розуміємо, що це не може бути суцільна лінія по кордону, тому що це неможливо і мало потрібно, тому що є розуміння звідки заходить ДРГ, як заходили колони танків і військ у 2022 році. Всі ці речі частково пропрацьовувалися, десь краще, десь гірше», – сказала Соломія Бобровська в етері Радіо Свобода (програма «Свобода Live»).

За її словами, третю лінію оборони будували цивільні структури під керівництвом військових.

«Друга лінія – 6-7 кілометрів, третя лінія – 15-18 і навіть 30 кілометрів. Є дуже дивні фортифікаційні споруди, які будують цивільні. Дуже часто доволі далеко, більше ніж 18 кілометрів від кордону. Найчастіше вони будувалися рішенням військового командування секторів, які відповідальні за ці ділянки утримання кордону. Це мав би бути не хаос. Це все визначалося військовим командуванням і далі формувалося у так звані лінії», – сказала Бобровська.

Депутатка додала, що вона проти побудови на кордоні бетонних споруд з трьома поверхами під землею, натомість «мінування це одна з базових речей, які мали б бути здійснені на кордоні».

Перевірити ж роботу військових, які обладнують оборонні рубежі на першій лінії, складно через близькість російських військ, депутатів туди не пускають, каже Бобровська.

«Зуби дракона і все, що на картинці умовно красиве – це все третя лінія. Першу лінію фактично дуже складно перевірити. Ну, а як ми бачимо, на словах... Ці речі мало відповідають дійсності, на жаль», – зазначила Соломія Бобровська.

Вона припустила, що комітет запросить військових поговорити про те, що ж насправді відбувається із першою і другою лінією фортифікаційних споруд на Харківщині та в інших областях.

Раніше очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов дав доручення провести засідання, де всі учасники будівництва фортифікаційних споруд в області прозвітують про виконані роботи.

До цього військовий Денис Ярославський, командир підрозділу розвідки ЗСУ, звинуватив керівництво (не очевидно, чи цивільне, чи військове) у ймовірному саботажі оборони. «Вовчанськ… складно... Почалися вуличні бої, місто оточують. Кажу це тому, що ми можемо загинути й правду ніхто не почує. А навіщо тоді все?!... А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це чи шалене злодійство, чи навмисний саботаж!» – написав військовий у фейсбуці.

Згодом голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Міноборони України, бригадний генерал Олександр Яковець розповів в ефірі телемарафону, що фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, як на Харківщині, так і на решті прикордонних та прифронтових областей, здійснюється ешелоновано – в декілька оборонних рубежів.

За його словами, найбільш підготовленим є третій оборонний рубіж, який облаштовують на деякій відстані, і де вже можна використовувати залізобетонні споруди та засоби інженерного озброєння.

Від початку 2024 року на зміцнення оборонних рубежів із державного бюджету спрямували майже 38 мільярдів гривень.

Форум

XS
SM
MD
LG